banner851

banner614

“İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİN” ÇAĞRISI

banner619

İktidara Amerika ve Nato ile olan ilişkileri gözden geçirme çağrısı yapan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, “Amerika ancak güçten anlar, şiddetten anlar, ciddi manada duruştan anlar.” dedi.

banner846
Gündem 26.11.2017, 18:20 27.11.2017, 11:43
1124
“İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİN” ÇAĞRISI
banner844

Saadet Partisi Düzce İl Başkanlığı Aylık Olağan Divan Toplantısı parti binasında İl Başkanı Birkan Mertol’un başkanlığında gerçekleştirildi.
İl ve merkez ilçe yönetimi ile partililerin hazır bulunduğu il divan toplantısı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan SP İl Başkanı Mertol, sözlerine Mısır’da yaşanan saldırıyı kınayarak başladı.

Mertol, “Öncelikle Mısır’da yapılan meşru saldırı neticesinde 300’e yakın Müslüman kardeşimiz katledildi. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.  Ölenlere Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Maalesef ki insanlıkta bitmiş, Müslümanlıkta bitmiş. Bunu yapan hainlerin maalesef ki İslam’la Müslümanlıkla alakası yok. Bunlar olsa olsa ancak Amerika veya siyonistlerin uşakları olabilir. Bu manada İslam aleminin uyanmaya, bir olamaya, beraber olmaya ihtiyacı vardır. Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu, geçen hafta İran’da Dünya Müslümanlar Toplantısı’nda aynı mesajları verdi. Müslümanlar Müslümanlar’ın rakibi olamaz. Müslüman Müslüman’ın düşmanı olamaz. Müslümanlar ancak bir olur, beraber olur. Ancak böyle güçlenebilir, emperyalistlere karşı ve siyonistlere karşı.” dedi.

“Türkiye neden bu konuyla yakından ilgileniyor?”
Amerika’da tutuklu bulunan ve yargılaması devam eden İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın davası konusuna da değinen Mertol, Türkiye’nin neden bu konuyla yakından ilgilendiğini sorguladı. Mertol, “Saadet Partisi olarak şunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu mesele Türkiye Cumhuriyet Devleti’ni neden bu kadar ilgilendiriyor. Zarrab bizim nezdimizde Amerika’yla işbirliği yapan bir vatandaştır. Neden koşa koşa Amerika’ya gitti? Uçaktan iner inmez tutuklandı ve cezaevine atıldı. Ama ne oldu bizim devletimiz Kuzey Irak’ta Türk askerine Amerikan conileri tarafından çuval geçirildiğinde Amerika’ya NATO vermezken Zarrab’la ilgili nota verdi. Bunu da anlamakta zorluk çekiyoruz. Biz biliyoruz ki nota Türkiye Cumhuriyeti devletine hiçbir dönem faydası olmamıştır, zararından başka.” şeklinde konuştu.

“Amerika ancak güçten anlar”
Amerika ve NATO ile ilişkilerin gözden geçirilmesi gerektiğini söyleyen Mertol, “Amerika ancak güçten anlar, şiddetten anlar, ciddi manada duruştan anlar.” diye konuştu.

Haber: H. GÜRSOY 

Yorumlar (8)
Milli görüşçü mesut 4 yıl önce
Ekonomi,siyaset,dış politika,eğitim yerlerde sürünüyor.halk perişan çiftçi,köylü perişan emekli ay sonunu zor getiriyor.bu bozuk düzeni Saadet partisi düzeltir.Ağzına sağlık Başkan
Metin 4 yıl önce
Yagdanliklarin hoşuna gitmeyen bir basın açıklaması olmuş. Ağzına sağlık başkan. Yakasına AKP rozeti takamayan bu yağdanlıklar halkın içine girip bi sorsalar ya halinden memnunmusun diye.
zubeyde 4 yıl önce
Akp ve on oy veren saftirikler oldukça kimse düşünmez araştırmaz eşyanın hakikatini görmek istemez SAADETSİZ SAADET GELMEZ SAADETİN DİĞER PARTİLERDEN FARKINI ANLAMAYA AHMAK BİLE DİYEMEYECEĞİM OKADAR ÇOK İNSAN VARKİ
Vatandaş 4 yıl önce
Rahmetli Erbakan hadi ordan ... derdi. Size dostane tavsiye bu vatan ve hükümet gazla calismiyor
Körpeşler li 4 yıl önce
Allah aşkına senden başka partinin başkanı na yapacak kimse yokmu
Murat Aşık 4 yıl önce
Muhtar mahlasli vatandaş önce kendin ol ve kendi kimliğinden utanmadan sıkılmadan yürekli biri ol ve ondan sonra istediğin yorumu yaz baykuş misali karanlıkları tercih etme....
Muhtar 4 yıl önce
Sen işine bak müslümanım diye insanları kandırma yın sin öbür partilerden farkınız ne
ÇETİN 4 yıl önce
Muhtar bey adam işini yapıyor zaten. Sen ne yapıyorsun?
25°
açık