banner851

banner614

İLK AŞIYI BAŞHEKİM ÖNER ABİDİN BALBAY YAPTIRDI

Covid-19 pandemisi için yürütülen aşılama çalışmaları kapsamında Acil Kullanım Onayı verilen CoronaVac aşısı, hastanemizde ilk olarak sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

banner619
Gündem 14.01.2021, 15:33 14.01.2021, 21:22
2550
İLK AŞIYI BAŞHEKİM ÖNER ABİDİN BALBAY YAPTIRDI

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Desteği ile Faz III Klinik araştırmaları yapılan ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından onaylanan Covid-19 aşısının Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine ulaşmasıyla birlikte, aşılama çalışmaları da start aldı. Araştırma Hastanesinde oluşturulan aşı odalarında ilk etapta virüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına ilk doz aşı çalışmaları başladı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Başhekim Yardımcıları ile idareciler, Covid-19 aşı biriminde aşılarını yaptırdı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, “Sistemi (MHRS) veya e-nabız üzerinden randevu oluşturduklarında randevu saatinde hastanemiz aşılama birine gelerek aşılarını yaptırabilecekler.  Sonraki süreçlerde de bakanlığımızın ön gördüğü Ülkemizde olduğu gibi Düzce’mizde de aşılama programını başlattık.

İl Sağlık Müdürlüğümüz birlikte koordineli olarak bu süreci yürütmeye çalışıyoruz.  Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilk etapta sağlık çalışanlarımıza aşılama sürecini başlattık.  Bu süreç için sağlık çalışanlarımız 182 Merkezi Hekim Randevu şekilde 65 yaş üzeri ve diğer riskli grupların aşılama programı benzer şekilde yürütülecektir” şeklinde konuştu.

Tüm sağlık çalışanlarının ve vatandaşların belirlenen takvim çerçevesinde aşılarını yaptırmalarının sürecin kontrolü açısından büyük önem taşıdığının altını çizen Prof. Dr. Balbay, önümüzdeki günlerin bütün insanlığa sağlık ve esenlik getirmesi temennisinde bulundu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)