banner851

banner955

İLK BABALAR GÜNÜ HEYECANI

Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü’nde babalarını mutlu etmek isteyenler hediyeleriyle babalarına koştu, babası hayattan göçüp gidenler dualarla onları andı. Yeni baba olanlar ise ilk kez Babalar Günü’nü heyecanı yaşadı. İşte o babaların ortak temennisi, “Allah isteyen herkese baba olmayı nasip etsin.” oldu.

Gündem 18.06.2017, 17:07 18.06.2017, 17:59
1817

Bugün karşılıksız sevgi, ilgi ve desteğin karşılığı olan babalarımızın günü... Büyürken attığı her adımda en büyük destekçisi olan babasını mutlu etmek ve babasına onu ne kadar sevdiğini söylemek isteyenler için bir fırsat… Hediyelerini alan ya da sevgisini bir öpücükle anlatmak isteyen pek çok kişi bugün babasına koştu. Kimileri ise hayattan göçüp giden babalarını mezarı başında dua ve yüreklerindeki büyük özlem nedeniyle gözyaşlarıyla andı.

Bazıları ise henüz hiçbir şeyden habersiz olsalar da varlıklarıyla babalarını mutlu etti.

Bugün, bebekleri dünyaya geleli birkaç ay olmuş babalar da ilk Babalar Günü’nü kutlamak için sokağa çıktı. O babalar, bu özel günde duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Benim ilk babalar günüm çok özel ve çok güzel bir duygu. Allah isteyen herkese baba olmayı nasip etsin.”

“Eşim ve ben, çocuğumuzla çok mutluyuz. İlk babalar günümüz bizim. Baba olmak çok iyi ve güzel bir duygu. İnşallah Allah herkese baba olmayı nasip eder.”

“Evet bugün babalar günü ama çocuğumuz ufak. O yüzden bugün yapabileceğimiz pek bir şey yok. Benim tek çocuğum ve büyüdüğünde babalar gününü kutlayacağız. Herkesin babalar günü kutlu olsun.”

Haber: Ö. Yılmaz 

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız