banner851

banner614

İLK KEZ BÖYLE BİR KARAR ALINDI

banner619

Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, valilik olarak bu yıl Ramazan ayının temasını “Yardımlaşma ve Kardeşlik” olarak belirlediklerini belirterek, iftar programlarına yönelik aldıkları kararı açıkladı. Düzce’de ilk kez bir vali, Ramazan boyunca protokol ve kurum iftarlarında yer almak yerine her akşam bir yoksul, yetim, şehit yakını ve kimsesiz aileyi ziyaret ederek onlarla oruç açacak.

banner846
Gündem 28.05.2017, 11:00 28.05.2017, 16:57
11246
banner844

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, valilik olarak 11 ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayının temasını “Yardımlaşma ve Kardeşlik” olarak belirlediklerini kaydetti. Vali Dağlı ayrıca, bu yıl iftar programlarında değişikliğe gidildiğini belirterek, her akşam yoksul, yetim, şehit yakını ve kimsesiz ailelerin ziyaret edileceğini vurguladı.

Tema: Yardımlaşma ve Kardeşlik
Vali Dağlı, Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm Düzceliler’e şöyle seslendi:

“Ramazan ayı sabrı öğreten, nefsi terbiye eden, yardımlaşmayı pekiştiren ve fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği bir aydır. Bu yıl Düzce’mizde Valiliğimiz olarak Ramazan ayının temasını “Yardımlaşma ve Kardeşlik” olarak belirledik. Yardımlarımızı mümkün olduğu kadar kendimizden, kendi elimizle ve gösterişe kaçmadan vermeyi ön plana çıkaracağız. Almış olduğumuz karar doğrultusunda mekanların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftar sofralarındaki programlar yapmak yerine, her akşam yoksul, yetim, şehit yakını ve kimsesiz ailelerin ziyaret edilmesini, onların sofrasındaki bereketten ve dualarından nasiplenmeyi arzu etmekteyiz. Toplumsal bağlarımızı güçlendirmek için bu ayı fırsat bilelim. Yardımlaşmayı sadece iftar kolileri ve fitreler ile kısıtlamayalım. Manevi duygular ile iftar yapalım, sadece iftar sofraları kurmayalım, bir tencere yemek pişirip kardeş ziyareti, komşu ziyareti, yetim, kimsesiz ve muhtaç aile ziyaretleri yapalım. Sofralarımızı en yakın fakirlerimize ve ülkemize gelen Suriyeli mülteci kardeşlerimize açalım. Hem sofralarımızı hem de gönüllerimizi tüm insanlara açalım. Allah rızası için kardeşlerimizi tebessümle karşılayıp güler yüzle uğurlayalım. Gönlümüzden vererek, gelin gönüller yapalım, yardımlaşmayı ve kardeşliği inşa edeceğimiz ziyaretler gerçekleştirelim.”

Yorumlar (32)
Enesdegec 4 yıl önce
Çok güzel bir düşünce valimizi tebrik ederim
Vatan 4 yıl önce
Valimi tebrik ediyorum
Vatan 4 yıl önce
Valimi tebrik ediyorom sonsuz saygilarimi sunuyorum
Vatan 4 yıl önce
Sayin valimiz bu vatan icin hayirli biri ALLAH boyle insanlari basimizdan eksik etmesin
M.GÜLER 4 yıl önce
Sayın Vali Beyi Taktir ederim.
hasan çalışkanoğlu 4 yıl önce
çok güzel bir düşünce olmus syn valim tebrik ediyorum hayırlı ramazanlar diliyorum
zeki 4 yıl önce
Sayin valim cok guzel bir karar vermis
Hayrettin 4 yıl önce
Alçak gönüllü sayın valim Allah niyetinzi kabül etsin Allah yar ve yardımcınız olsun inşAllah Allah'a emanet olun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın