banner851

banner614

İLK KEZ DUYDULAR!

banner619

Çocukların artık derslerinin yanında sağlıklarıyla ilgili de karnesi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Programını nasıl bulduklarını sorduğumuz Düzceli vatandaşlar, kararı ilk kez duyduklarını söyleyerek şaşkınlık yaşadı. Uygulamanın içeriğini memnuniyetle karşılayan vatandaşlar çocuklarının sağlıklarını uygulama sayesinde daha rahat takip edebileceklerini söyledi.

banner846
Gündem 04.05.2017, 17:42 04.05.2017, 18:29
5276
banner844

Çocukların artık derslerinin yanı sıra sağlıklarıyla ilgili de karnesi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Programı için 15 Nisan'da başlayan veri girişi 15 Mayıs'a kadar devam ediyor. Veriler uluslararası standartlarla karşılaştırılacak ve aileye aşırı zayıf, kilolu veya diyetisyene götürülmeli gibi tavsiyelerde bulunulacak.

Öncü Haber uygulama hakkında sokağın nabzını tuttu. Mikrofon uzattığımız anne babalar uygulamayı şaşkınlıkla karşılasa da içeriği hakkında bilgi edindikten sonra faydalı bulduklarını söyledi.

Obeziteyi önleyebiliriz
Uygulamanın yılda iki kez e-okul aracılığıyla çocuklarının boy, kilo, şınav ve mekik alanlarında takiplerinin yapılacağı ve velilerin bilgilendirileceğini öğrenen Dilek Aydın obezitenin önlenebileceğini dile getirdi:

“Çocuklarımız abur cubur yiyor. O konuda da rahatsızız zaten. Güzel bir şey bu. Her konuda da faydalı olur. Bizi öğretmenler bilgilendirdikten sonra boy-kilo takiplerini de yaparız. Çocuklarımıza dikkat ederiz.”

Gelişimleri daha dengeli olur
İki yıl sonra okula başlayacak olan kızı için bu uygulamanın çok iyi olacağını ifade eden Çiğdem Yüksel uygulamanın neler sağlayabileceğini şu sözlerle özetledi:

“Spora yönelik olur bence iyi olur. Daha düzenli ve iyi olur. Her çocuğun boyu ve kilosu farklı ama daha düzenli olur. Her çocuğun sağlığı, boyu, kilosu ve gelişimleri daha dengeli olur.”Dedi.

Henüz iki buçuk yaşında olan oğlu ile birlikte alışveriş yapan başka bir vatandaşsa,“Bu çok güzel bir uygulama çok iyi olacak diye düşünüyorum.”ifadesinde bulundu.

Yorumlar (12)
Hamidiyeli 4 yıl önce
Hamidiye sağlık ocağına götürdüm istenen rapor üzerine çocuğumu ve düzcedeki tüm çocuk drlarının anlamadığı teşhisi koydu zaten biliyordum ama çok memnun oldum ilgili ve kapsamlı muayne olduk teşekkürler büşra hanım
ali 4 yıl önce
Bir matematik öğretmeninin proje ödevini söylüyorum...Matematikle ilgili kamyon arkası sözler... konuya bak ...Eğitime bak... Kalkıp doktora laf söyle çok düzgünmüş gibi...
vedat 4 yıl önce
imamhatipliler sana bir şey mi yaptı ndm. bu ne nedamet... seni tutan mı var çık uzaya...
Vedat'a 4 yıl önce
Milli eğitim bakanı,'' Ülkeler sıralamasına sadece Fen lisesi öğrencilerimiz katılsa idi sıralamamız yükslirdi'' diyor. O da mı düşman? Bizim çocuklarımıza şart koşmayın, siz kendi çocuklarınızı istediğiniz okula verin.
Veli 4 yıl önce
Öncelikle okullarda revir kurmakla başlamalı bu sağlık sorununa.Okullarda çocuklarımız ufak kazalar geçiriyor,bazen rahatsızlanıyor il müdahale burda yapılmalı.İş yerlerine iş sağlığını zorunlu da bu kadar toplu yaşanan ortamda bu şart ?
Doktor 4 yıl önce
Ogrenci velisi bu ne ya diye burnundan soluyarak geliyor. At bir imza gidelim diyor. Çocuğun tüm tıbbî geçmişini sistemden zaten goruyoruz. Sorun varsa yonlendirilmesi yapılıyor.
kumbar 4 yıl önce
Okul kantinlerinde abur cubur çeşitleri satıldıkça neden obezite olunuyor diye sormayacaksın.
Ndm 4 yıl önce
Dünya çocukları sıralamasında 40 matematik sorusunun 2 sini yapabilen çocuklarımızı ne zaman 32 soruyu yapabilr hale getireceğiz. Okulları imam hatipe dönüştürerek mi?
Münasebetsize 4 yıl önce
Burada eleştirilen bakanlığın eğitim politikası. Din eğitimine karşı olmakla suçlanmak? Ne hakla ve hangi vicdanla? Eğitimi yükseltme ile ilgili fikriniz varsa paylaşın.
münasebetsiz 4 yıl önce
İmam hatiplere neden bu kadar düşmansınız? Din eğitimi verildiği için mi?
öğretmen 4 yıl önce
Evet öyle ama öğrenciler doktorların yüzlerine bile bakmadığını söylüyor. Boy kilo sorup gönderiyor diyorlar. Hocam yüzüme hiç bakmadı hiç ama dedi bir kız öğrencim
ÖĞRETMENE 4 yıl önce
öğretmenim sen doktora çatacağına kendini sorgula. eğitimde yerlerdesin...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın