banner851

banner955

İLK KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

2019 Yılının İlk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın EMITT Fuarı’nda olması gerekçesi ile toplantıya başkanlık eden Vali Yardımcısı İsmail Sündük, 2018 yılı sonu itibariyle Düzce’de yatırımı olan yatırımcı kuruluşların 294 projesinin olduğunu ve projelerin toplam maliyetinin 4 milyar 127 milyon TL olduğunun bilgisini verdi. Sündük ayrıca nakdi gerçekleşme oranının da yüzde 84 olduğunu söyledi.

Gündem 31.01.2019, 17:31 31.01.2019, 18:36
1003
banner1032

Düzce’deki yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle değerlendirileceği, bunlara ilişkin sorunların çözülmesinde ve sahip olunan potansiyelin değerlendirilmesinde kuruluşlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanacağı “2019 Yılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı” yapıldı.

Düzce Valiliği Milli Eğitim Konferans Salonu’nda düzenlenen yılın ilk koordinasyon toplantısına, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, bu yıl 23'sü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (EMITT)’nda olması nedeniyle Vali Yardımcısı İsmail Sündük Başkanlığı’nda yapıldı.

Bölge Müdürlüklerinin temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıya, mevcut ilçe belediye başkanlarının birçoğunun yeniden aday gösterilmesi nedeniyle Ankara’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında oldukları gerekçesi ile katılım sağlayamadı.

Sündük, 2018 yılı sonu itibari ile Düzce’de yatırımı olan yatırımcı kuruluşların 294 mevcut projesi olduğu bilgisini verdiği konuşmasında şunları kaydetti:

“Projelerin toplam maliyeti 4 milyar 127 milyon 159 bin TL; önceki yıllar harcaması 2 milyar 216 milyon 414 bin; 2018 yılı ödeneği de 832 milyon 222 bin TL olarak gerçekleşmiştir. Dönem sonu harcaması 693 milyon 473 bin TL olarak gerçekleşti. Nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 83 oldu.”

Konuşmasının ardından Sündük, bölge müdürlüklerinin temsilcilerine teker teker koordinasyonu gerektirecek bir durum olup olmadığını sordu. Temsilciler de peşi sıra, koordinasyon taleplerinin olmadığını söylemelerinin ardından toplantı sona erdi.

Haber: Ö.YILMAZ

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (2)
DUYARSIZ İDARECİLER 4 yıl önce
FUARA BUGÜN DE GİDEBİLİRDİ SAYIN VALİMİZ, BELEDİYE BAŞKANLARI YOKSA BAŞKAN YARDIMCILARI KATILABİLİRDİ, BALIK BAŞTAN MOKARMIŞ, BU BÜYÜK BİR DUYARSIZLIKTIR.
anlamadım 4 yıl önce
hep böyle kocaman yatırım rakamları açıklıyorsunuz, dünya lideriyiz falan da biz pazardan eli boş dönüyoruz.
25
orta şiddetli yağmur