banner851

banner955

İlk Meclis toplantısında ilk muhalefet

Dün akşam yapılan toplantıyla ilk kez biraraya gelen Belediye Meclis'te muhalefet sesleri de yükseldi.

Gündem 10.04.2009, 12:19
210
İlk Meclis toplantısında ilk muhalefet

Toplam 31 üyenin 11'ini Milliyetçi Hareket Partisi, 20'sini de AK Parti'nin oluşturduğu Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında 11 kişilik muhalefet partisi üyelerinin ilk muhalefeti de gerçekleşti. Toplantı başlamadan önce MHP üyeleri Kemal Günaydın, Tolga Taşkın, Yalçın Balaban, Ayhan Cicu, Hakan Çetin, Fatma Can, Hilal Kaşkır, Erkan Arslan, Hülya Ersoy, Janberk Özcan ve Nizamettin Topaloğlu biraraya gelerek hazırladıkları soru önergesini meclis gündemine almak için Başkan İsmail Bayram'a sundu.

MHP üyelerinin hazırladığı soru önergesinde özellikle bu zamana kadar bitirilmemesiyle dikkat çeken Bağlantı Yolu bulunuyordu. Önerge de “Yan bağlantılarında sorunların yaşandığı Bağlantı Yolu'nun durumu nedir.? Kavşaklar neden bu kadar düzensiz yapılmıştır.? Yolun alt yapı çalışmalarında eksiklikler olduğu doğru mudur.?” gibi sorular bulunuyordu.

Önergeyi değerlendiren Meclis Başkanı İsmail Bayram ise MHP'li meclis üyelerine kendisine sunulan bu önergeyi meclisin ilk oturumunda görüşmenin doğru olmayacağını ve bir dahaki meclis toplantısında bu önergenin değerlendirilmesinin daha doğru olacağını söyleyerek toplantı maddelerine geçti.

banner844
Yorumlar (0)
28
kapalı