banner851

banner614

İLK NORMALLEŞME ADIMLARI GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, ilk normalleşme adımlarının eğitim özelinde başlayacağını belirterek köylerde internete erişim oranının da düşük olması sebebiyle, “"Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık" dedi. 1 Mart tarihi itibariyle tüm kademeler ile ilgili yüz yüze eğitime geçilmesi için çalışma yürütülecek.

banner619
Gündem 01.02.2021, 20:23 01.02.2021, 20:35
4043
İLK NORMALLEŞME ADIMLARI GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta yeni tip koronavirüsle mücadele olmakla beraber pek çok konunun masaya yatırıldığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

"GIDA ENFLASYONU EN BÜYÜK TEHDİTLERDEN BİRİ"

Erdoğan son dönemde tüketicinin belini büken gıda enflasyonu konusu ile ilgili, “Yüksek enflasyonun hem üretici hem de tüketici cephesinde oluşturduğu tahribatın farkındayız. Gıda enflasyonu en büyük tehditlerden biridir. Tarla veya fabrikayla market arasındaki fiyat farklarının ekonomik gerekçelerle izah edilemeyecek seviyelere çıkması bizi de rahatsız ediyor” dedi.

DÜZELME İÇİN YILIN TEMMUZ VE SONRASINI İŞARET ETTİ

Gıda fiyatlarındaki düşüş için yılın ikinci yarısını işaret eden Erdoğan, “Yılın ikinci yarısında dünyadaki gelişmeler ve ülkemizde aldığımız tedbirlerle gıda fiyatlarındaki oynaklığın azalacağını düşünüyoruz

Üç beş açgözlü tüccarın milletimize ekmeğini ve aşını zehir etmesine izin veremeyiz. Erken uyarı sistemi kurarak hızlı ve etkin karar alma mekanizması oluşturacağız. Rekabet Kurulunu etkin şekilde harekete geçireceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyon hedefine birlikte ulaşalım ama yüksek faizle asla bu mümkün değil. Düşük faizle bu işi başarabiliriz." diye konuştu.

"KÖY OKULLARINDA 15 ŞUBAT'TA EĞİTİM BAŞLIYOR"

Erdoğan, köy okullarının 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlayacağını belirterek, "8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak. Okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek." dedi.

Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

 "Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek. Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz."

(ÖNCÜ HABER MERKEZİ / AA)

banner844
Yorumlar (3)
Asil tük 8 ay önce
Dalga geçer gibi köylerde okul kaldımı ki açılsın eskiden daha güzeldi çocuklar köyde okuyordu şimdi aynı köyde birbirini tanımıyor cok fena
Yorumcu 8 ay önce
Tabi suclu onlar.sizin sucunuz yine yok.Ciftcinin gubresi uc dort kat artıyor sayenizde.herseyin temel sebebi dizsiniz.Elektrige dogalgaza gelen zamlari hic gormeyin.Vurun halkin sirtina vergiyi nolcakki onlar aglamazlar size asiklar
YAVUZ0881 8 ay önce
Yazıklar olun kelimeler kifayetsiz bu kadarda saçma olmaz bir insan bukadar seviyesiz şuursuz olamaz insan olmanın bir haysiyeti
şerefi var bunlara şahit oldukça insan olmaktan tiksiniyor yaşamaktan nefret ediyorum sayelerinden