banner851

banner614

İLK TECRÜBE, BÜYÜK BAŞARI!

banner619

Düzce Üniversitesi öğrenci toplulukları katıldığı yarışmalarla gelecek için ümit verdi. “Lodos” isimli elektrikli araçla yarışmaya Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenen Efficiency Challange Elektrikli Araç Yarışmaları’na katılan üniversiteliler, finale kalma başarısı gösterdi.

banner846
Gündem 21.09.2019, 10:43 21.09.2019, 13:09
1047
banner844

Düzce Üniversitesi Enerji Topluluğu ve Mekatek Topluluğu, TÜBİTAK tarafından Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenen Efficiency Challange Elektrikli Araç Yarışmaları’na katıldı.

Yarışları izlemeye giden Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin de öğrencilere destek oldu. 93 takımın katıldığı ve 32 takımın teknik kontrolleri geçtiği yarışlarda, “Lodos” isimli elektrikli araçla yarışmaya katılan Düzce Üniversitesi Enerji Topluluğu ekibi finale kalarak önemli bir başarı eşiğini geçti. Yarışlar sonucunda ilk kez katıldıkları bu yarışmada 21. sırada yer alan Enerji Topluluğu, gelecek için ümit verdi.

Ayrıca Düzce Üniversitesi Mekatek Topluluğu ise yine TÜBİTAK tarafından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen UAV Turkey Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’na katıldı. Tasarladıkları Ebabil otonom İnsansız Hava Aracı ile yarışmaya katılan öğrenciler, başarılı bir şekilde Düzce Üniversitesi’ni temsil etti.
 
 

Yorumlar (2)
Merkez Kırk Bir Kırk Beş 2 yıl önce
Vay be bizim öğrencilere bak sen neler yapıyorlar haberimiz yok. Öncü de olmasa bilemeyeceğiz. Ben ki Merkez Kırk Bir Kırk Beş her şeyden haberim olur. Aferin gençler, çalışın çabalayın ve eserlerinizi üretip adınızı yazdırın bir yerlere. Tebrik ediyorum.
Abuzer 2 yıl önce
Salih Hocam başarılar dilerim, seviliyorsunuz