banner851

banner614

İMAMOĞLU MELEN BARAJI'NI İNCELEDİ

banner619

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan Melen Barajı inşaatında incelemelerde bulundu. İmamoğlu, beraberindeki kalabalık heyetle birlikte Melen Barajı inşaatının bulunduğu Akçakoca'nın Aydoğan Köyü’nde DSİ yetkililerinden bilgi aldı.

banner846
Gündem 21.10.2019, 10:50 22.10.2019, 11:13
3837
banner844

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Melen Barajı inşaatında incelemelerde bulundu. İmamoğlu, Melen Barajı inşaatının bulunduğu Akçakoca'ya bağlı Aydoğan Köyü'ne geldi.

Beraberindeki heyet ile inşaat alanına giren İmamoğlu, DSİ yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnşaat alanı çıkışında partililerle görüşen İmamoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Melen Projesi'nin çok önemli ve değerli olduğunu söyledi.

"İşin en kritik safhası"

Projenin İstanbul için büyük öneme sahip olduğunu aktaran İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Bu proje İstanbul’un dönem dönem yaşadığı kuraklıkların giderilmesi açısından düşünülmüş, tasarlanmış ve bununla ilgili yıllardır yatırım yapılıyor. Burada yaklaşık 700 milyon metreküpe yakın suyun depolanacağı barajın gövde kısmı, işin en kritik safhası. 2012’de başlayan bir inşaat süreci var, daha önce bitmesi tasarlanan ama henüz bitirilemeyen bir projeydi. Buraya gelip bununla ilgili bir takım teknik konuları dinledik, bilgi aldık DSİ yetkililerinden."

"İsteğimiz bu barajın, bir an önce bitirilmesi ve hizmete girmesidir"

Çalışmaları yerinde incelediğini belirten İmamoğlu, şunları kaydetti:

"İSKİ Genel Müdürü'müz ve kurumumuzun genel sekreteri süreci DSİ nezdinde nasıl bir yol haritası belirlendiği konusunda araştıracaklar. Netleştikten sonra, Sayın Bakanımızla süreci paylaşıp bir an önce bitirilmesi için atılacak adımlarda biz de kurum olarak nasıl fedakarlıklar yaparız, yıllardır beklenen bu projeyi nasıl bitiririz ve hizmete girer diye konuşacağız. Dileğimiz, isteğimiz, İstanbul’un belli dönemlerde yaşamış olduğu kuraklıklarda, en büyük teminat olacak olan bu barajın, bir an önce bitirilmesi ve hizmete girmesidir. Şu an öngörü açısından bir şey söyleyemiyorum, tüm kurumlar ve bakanlıkla netleştirdikten sonra kamuoyu ile paylaşacağız." 

"Yatırımlar devam edecek"

İSKİ'nin çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan İmamoğlu, "Yatırımlar devam edecek, Düzce ve çevresi ile olsun, işbirliklerimizin devam edeceğini, tüm halkımıza duyurmak isterim. İnşallah İSKİ tarihine yakışır şekilde, bölge insanlarına hizmet etmeye devam edecek." şeklinde konuştu.

Yorumlar (18)
istanbullu düzceli 2 yıl önce
istanbul 5 milyonken su sorunu vardı yönetimi kimdeydi.. şimdi 15 milyon kişi var su sorunu yok yönetimi kimdeydi..gerçekleri konuşun..imamoğlu hayranı olabilirsiniz..yiğidi öldür hakkını yeme..teşekkürler topbaş..
CAN 2 yıl önce
insanlara insan olduğu için ülkeye vatanı olduğu için değer veren hizmeti görevi olduğu bilinci ile çalışan sy BAŞKAN İMAMOĞLU SENİ VE EKİBİNİ YÜCE YARADAN DAİMA GÜÇLÜ KILAR İNŞALLAH .
Kocyazı 2 yıl önce
Sel felaketinin yaşandığı zaman İmamoğlu sayesinde genel ihtiyaç duyulan herşeyi karşıladı teşekkürler
Düzceliye 2 yıl önce
Ülkenin cumhur başkanı çalışmıyor sa iç işleri bakanlığı çalışmıyorsa bırakta ilgili birileri çıksında bişeyler yapsın YOBAZ
düz----ceeee 2 yıl önce
bugün keleş adaylığını koysun bir iki dram yapsın halkın önunde yine kazanmazsa bende düzceli değilim.düzcede o kadar çok cahil eğitimsiz varki Türkiyede birinci gelir.
Burak 2 yıl önce
Adam geziyorsa geziyor size ne şimdiye kadar akapeliler gezmedide ne oldu nedir bu çekememezliğiniz binali gelseydi başa ne yaparsa yapsın sesiniz çıkmazdı bırakın bu işleri.
Düzceliye cevaben 2 yıl önce
Oralara İski bakıyor kardeş oda ibb ye yani sayın imamoğluna bağlı adam aksaklıklara bakmaya geldi malum 2012 den beri bitmeyen bir proje
ist.la su nerden gidecek 2 yıl önce
istanbul için su araştırıyor..
ne yaptırımları var acba 2 yıl önce
iyi de İSKİ NİN Düzceye bir karı olacak mı onu da anlatsaydı bari. İSKİ vatandaşın inşaatına kadar karışıyor ken Düzceye bazı katkıları olmalı, Düzce CHP li yöneticileri bu konularda ne istediler anlatsınlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın