banner851

banner614

İmarda Kat Hayali sürüyor...

Düzce ‘de kat sayısının arttırılması ile ilgili tartışmaların gündemde yer bulması, inşaat çatı kısımlarını beklemeye almasına neden oldu.

banner619
Gündem 25.05.2008, 16:20
190
İmarda Kat Hayali sürüyor...

Depremlerin ardından kat sınırlamasına maruz kalan, zaman geçtikçe kat sayısının arttırılmasına yönelik düzenlemelerle zemin artı iki kat şeklinde yerleşen imar düzenlemesinin, bir kat daha eklenmesi ile yeniden değiştirilmesi beklentisi ortaya çıktı.

 

İmar ile ilgili tartışmalara her geçen gün bir yenisinin eklenmesi, halen inşaat aşamasında bulunan binaların çatı kısımlarının beklemeye alınmasına neden oldu. Şehir içindeki çok sayıda inşaat sahibinin yeni bir imar düzenlemesi beklentisiyle, çatılarını kapatmadığı ve yeni imar düzenlemesi beklediği ifade ediliyor.

 

Bilindiği gibi dördüncü kat uygulaması, Toplu Konut İdaresi’nin Metekköyü’nde inşa ettiği binalar ile başlamış, aradan bir sene geçmeden bu kez de turistik tesislerin çatı kısmına ek bir çelik konstrüksiyon ile gündeme gelmişti. Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Metek Köyü konutlarının özel inşaat teknikleri kullanılarak yapılacağını, diğer bölgelere emsal teşkil etmeyeceği uyarısını yaparken, turistik tesislerin üzerine çelik konstrüksiyon kat  inşa edilmesi ile ilgili   karar konusunda belediye meclisinden yetki alamamıştı 

Şehirleşme açısından hayati önem taşıyan İmar sınırlamalarının bu kadar sık gündeme getirilmesi ise, inşaat sahiplerinin dördüncü kata belediyenin izin vermesi ile ilgili beklentilerinin orta vadede gerçekleşebileceği umuduna kapılmasına neden oluy

Yorumlar (0)