banner851

banner614

İMDADINA KOMŞULARI KOŞTU...

Merkeze bağlı Beyciler Mahallesi 1567. Sokakta yalnız yaşayan engelli bir vatandaşın yaşadığı dram, evini su basınca ortaya çıktı. Bir binanın bodrum katında oturan Nebiha Demir isimli engelli vatandaşın bütün eşyaları sular altında kaldı.

banner619
Gündem 13.01.2021, 14:00
1735
İMDADINA KOMŞULARI KOŞTU...

Dün gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden sağanak yağışlar nedeniyle, Beyciler Mahallesi 1567. Sokaktaki bir binanın bodrum katında yalnız yaşayan Nebiha Demir isimli engelli kadının evini su bastı.

 Komşuları ve akrabalarının yardımıyla yaşam mücadelesi verdiği öğrenilen Nebiha Demir’in bütün eşyaları sular altında kaldı. Bu nedenle komşularının yanına sığınan Demir’in gözyaşlarını tutamadığı görüldü.  

Engelli kadının yakınlarının haber vermesi üzerine olay yerine giden Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, eve dolan yağmur sularını tahliye ederken, Demir’in yakınları duruma isyan etti. Her yağmur yağdığında Demir’in yaşadığı evi su bastığını kaydeden engelli kadının bir yakını, “Nebiha Demir benim halam olur. Bu sabaha karşı 5-6 sıralarında evi su bastı.

Biz hemen eve gelerek halamızı dışarıya çıkarttık. Her yağmur yağdığında alt kattaki daireyi su basıyor. Bütün eşyaları sular altında kaldığı için halamız üzgün” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (3)
Asil tük 9 ay önce
Yıl 2021 ama insanlar hala bodrum katta yaşıyor insana yakışmıyor bunun yasaklanması lazım bu çağda artık olmamalı ben buna çok karşıyım hiç kimse bodrumda yaşamayı hak etmiyor lutfen yerel yöneticiler buna yasak getirsin lütfen
Vatandaş 9 ay önce
O zaman alacan insan gibi bakacan
yağmur 9 ay önce
Yağmur hattı eksikliği alt yapıya önem verilmiyor.