banner851

banner614

İNÖNÜ PARKI DAVASINDA FLAŞ GELİŞME!

banner619

Düzce Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz yıl temmuz ayında İnönü Parkı’nı 10 yıllığına daha mevcut işletmeci Cahit Aydın'a kiralanması yönünde aldığı kararı yargıya taşıyan Vatan Partisi’nin yürütmeyi durdurma talebi Zonguldak Bölge İdare Mahkemesi’nce reddedildi.

banner846
Gündem 26.04.2017, 15:31 26.04.2017, 19:12
3954
banner844
Vatan Partisi’nin İnönü Parkı’nın mevcut müstecirine 10 yıl süreyle kiralanmasına ilişkin Düzce Belediye Meclisi kararının iptali ile yürütmenin durdurulması kararı Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.

Telafisi güç ve yaz imkansız zararların doğması halinde yürütme durdurulur
İhalesiz şekilde mevcut müstecire verilmesi nedeniyle kamuoyunda eleştirilere maruz kalan İnönü Parkı’nın yargıya taşınmasının ardından Zonguldak İdare Mahkemesi, “Danıştay ve İdari Mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç ve yaz imkansız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda, yürütmenin durdurulmasına karar verilebilir” hükmünden hareketle ret kararı verildiğini belirtti.
Kararda, “Dava dosyası ve belgelerin incelenmesinde aranılan şartların birlikte gerçekleşmediği sonucuna varılmıştır. Açıklanan nedenlerle davacı tarafın yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verilmiştir.” denildi.

Başkanın imzalaması hususu atlandı
Öte yandan davalı Düzce Belediyesi’nin Vatan Partisi’nin başvurusu üzerine yaptığı savunmada dikkat çeken ifadeler yer aldı. Dava konusu işleme konu kira kontratının, Düzce Belediye Başkanı tarafından imzalanması gerekirken bu hususun atlandığının belirtilen savunmada, kira kontratının taraflarca iptal edildiği ileri sürüldü. Düzce Belediyesi, savunmasında ayrıca davanın konusuz kalması sebebiyle yürütmenin durdurulması isteminin ve davanın reddi gerektiği ifade edildi.

Temmuz ayında belediye meclisi kararıyla 10 yıllığına müstecire kiralanan fakat Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in müdahalesi ile sözleşmesi bir yıla düşürülen İnönü Parkı’nın ihalesinin iptali için başvurduklarını belirten Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, amaçlarının Düzce’nin malının Düzce’ye hizmet etmesi olduğunu söyleyerek konuyu yargıya taşımıştı.

 
Yorumlar (42)
Asil tük 4 yıl önce
Cahìde.bırak chp yi mhp yi bir sözün varsa diye biliyorsan akp ye söyle bütün bunların mesulu sizsiniz çünki
Asil tük 4 yıl önce
Düzcelilere bir önerim var hafta sonu yapın poğaça böreyinizi alın termosa çayınızı gidin parka en çok bu ses getirir
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Vatan partisine camur atacağınıza siz sahip çıkıp da engelleseydiniz ya keleş yalakalığı yapın şimdi
samet 4 yıl önce
CAHİT VATAN PARTİSİ MENSUBU MÜSTECİR OLSAYDI , AK PARTİ ŞİKAYETÇİ OLSAYDI MAHKEME ONAY VERİR MÜSTECİRİ İÇERİ ATARLARDI
Samet bey 4 yıl önce
Peki Cahit bey vatan partisi mensubu olsaydı,vatan partisi aynı davayı açarmıydı,,mantıklı bir cevabın varmıdır...
Hale 4 yıl önce
Vatan partisi ey Duzceliler.park ve bahceler.satılıyor.yandasa peskes cekiliyor.dedimi?dedi.Duzcenin heryanına pankartlar asarak.imza masalari acarak Duzce halkina duyurdumu.duyurdu.ne diyelim.Duzce cok mutlu
Deli meli kırkdokuz elli 4 yıl önce
Bence vatandaş abartıyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin şehir merkezlerinde benzer parklar vardır. İnsanlar orada koşu yapar,ağaç altında oturur huzur bulur. Hiç birinde yeşile beton döküp lunapark yapılmaz. Birileri çaydan para kazanamaz. İnsanlar ister gider piknik yapar ister yatar dinlenir. O parkın düzen,temizlik ve bakımı yerel yönetime aittir.
Yani bence parkın yeşiline %70 beton dökülmüş,ucube binalar yapılmış halktan alınıp birilerine bağlanmış.
Kimse anlatmasın parkın geçmişini bizim çocukluğumuz geçti çok da güzeldi, insanlar çimlere yayılır top oynanırdı.
Sonuç olarak vatandaş abartıyor park olmuş çay bahçesi daha ne isteyelim.
YAZIKLAR OLSUN 4 yıl önce
Nasıl parksa bir tane oturmak için bank yok . Yazıklar olsun. Türkiye'de oturmak için bank olmayan başka park var mıdır??
gönüllü vatandaş 4 yıl önce
BİZLER NORMAL VATANDAŞ OLARAK BURAYI KİRALAYABİLİR MİYİZ, DERNEK GİBİ YARDIMLAŞMA KURUMU KURUP, BURAYI yardımlarla ve alın terimizle CENNET BAHÇESİ yapsak, millet dua etse...dün akşam kızımı gezdireyim dedim..herşey para...sinirden çatladım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın