banner851

banner614

İNÖNÜ PARKI MECLİSE TAŞINDI

banner619

CHP’nin Düzce’den sorumlu Milletvekili Mahmut Tanal, İnönü Parkı ihalesini Meclis’e taşıdı. İhalenin kazanan kişiye verilmediğini kaydeden Tanal, AK Partili Düzce İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’a verilmesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sorarak “Düzce İnönü Parkı ihalesinde kayırmacılık var mı?” dedi.

banner846
Gündem 13.10.2017, 17:58 13.10.2017, 18:18
4399
banner844

İnönü Parkı’nın ihale bilmecesiyle ilgili son gelişme CHP’nin Düzce’den sorumlu Milletvekili Mahmut Tanal’ın konuyu meclise taşıması oldu. Tanal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Düzce İnönü Parkı ihalesinde kayırmacılık var mı?” sorusunu yöneltti. Konuyla ilgili basın açıklaması yaparak Meclis’e soru önergesi veren Tanal, ihalenin kazanan kişiye verilmediğini belirterek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şu soruları sordu:

  1. Düzce Merkez’de bulunan İnönü Parkı işletmesi 1997 yılında kime verilmiştir?

  2. 1997’de İnönü Parkı’nın 10 yıllığına şu anda Düzce AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi olan Cahit Aydın tarafından ihale ile alındığı doğru mu?

  3. Doğru ise işletme süresince Düzce AKP İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’dan kira bedeli alındı mı? Alındı ise ne kadar? Alınmadı ise neden?

  4. Düzce AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’nın kira bedelini ödediğine dair belgeleri var mı? Varsa tarafıma verir misiniz?

  5. 14.07.2016 tarihinde, İnönü Parkı, tekrar ihaleye çıkıldığı ve tekrar Düzce AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’a verildiği doğru mu?

  6. Sayıştay’ın “İnönü Parkı ihalesiz açıktan verilemez” şeklinde bir kararı olduğu ve bunun rapor edildiğinden bilginiz var mı?

  7. Düzce Belediye Meclis Üyelerine bu Sayıştay Raporu neden verilmedi?

  8. Sayıştay kararına ilişkin hangi işlemler yapıldı?

  9. Cahit Aydın’ın ihalede 150 bin artı KDV aylık kira bedeli teklif ettiği, aynı ihalede Can Otomotiv Şirketi’nin daha fazla teklif vererek (200 bin artı KDV ) ihaleyi aldığı ve aldığı halde ihalenin iptal edildiği doğru mu? Doğru ise neden iptal edildi?

  10. İnönü Parkı ihalesi iptal edildikten sonra Cahit Aydın’a işletmesi tekrar verilmiş midir?

 
İnönü Parkı’yla ilgili gelişmeleri Bakan Soylu’ya soran Tanal, Aydın’a kira bedeli alınmadan ihale verildi ise bunun bir skandal olduğunu ifade etti.

HabeR:Y.SEVER

Yorumlar (38)
Dursun 4 yıl önce
Buda mehmet kelesin yok yere gittiğini gostermektedir
alp 4 yıl önce
eski başkan Mehmet Keleş in altını oyup istifa ya zorlayanlar işte onlar düzcenin kanını emenlerdir.
Meryem 4 yıl önce
Cavit abi hersekilde düzeniyle titizligiyle ağır basliligiyla güler yüzlü olusuyla bence güzel isletiyor....Adam gibi Adam işte....
Vatandaş 4 yıl önce
Halkın malını kendi çıkarları için kullanıyorlar yatacak yerinin yok lan sizin
Ce.Ha.Pe. 4 yıl önce
Ah şu Ce.Ha.Pe varya Şu Ce.Ha.Pe. ya arkadaş ne karıştırırsın bu kadar işleri ne güzel işleri götürüyorlar al gülüm ver gülüm. Sayın Tanal sen Cahit i tanımazsın dünya liderini at la nasıl karşıladı. Ona ata nasıl binileceğini gösterdi. Bil
Duzcelii 4 yıl önce
Yeni başkan daha civi cakamadan meclis gündeminde yaa demekkki Mehmet keleş iyi dayanmış bee adami suçsuz yere gonderdiller hikmet keskin istifaaa
Ksposmn 4 yıl önce
Deprem Zaman'ı güya parkı cadirkente cevirip halka yardımcı oldugunu gösterip bir bardak cayı eski ve ozamanki parayla 250.bin tl ictigimizide unutmadık
ercüment 4 yıl önce
vay be cahit aydın sen netmiş son be,önce düzce yi sonrada meclisi ayağa kaldırdın,şufotoğrafa bakıyorum da iç işleri bakanı,chp gurup başkan vekili ve sen bir karede,vAllahi helal olsun,hareketin olduğu yerde bereket vardır,durmak yok deva
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın