banner851

banner614

İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Düzce Teknopark binası için belirlenen karayollarına ait Küçük Mehmetler Köyü’ndeki 280 dönümlük arazi ile ilgili resmi prosedürler devam ederken, sürecin daha hızlı ilerlemesi için Teknopark'ın yeni adresi olarak Konuralp Kampüsü belirlendi. İnşaat işini 28 Milyon TL bedelle Ekşioğlu İnşaat'ın da aralarında yer aldığı 3'lü konsorsiyum aldı.

banner619
Gündem 13.11.2016, 16:25 14.11.2016, 11:09
5194
İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Mevcut fabrikalar ve yeni kurulacaklarla birlikte sayısı 5'e yükselecek olan organize sanayi bölgeleri düşünüldüğünde bölgenin teknoloji üssü olan Düzce Teknopark'ın yıllardır sürüncemede kalan hizmet binası inşaatı nihayet sorun olmaktan çıktı. Uzun süredir Düzce'ye kazandırılması beklenen Teknopark binasının yeri konusunda sürpriz bir gelişme yaşandı.

3 YILDIR SÜRÜNCEMEDEYDİ

3 yıl önce Türkiye’nin en işlek karayolu trafiğine sahip olan İstanbul-Ankara yolunun bitişiğinde yer almasına bağlı olarak 'Buraya yapılacak' denilen ancak Karayolları ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü takas konusunda uzlaşma sağlayamaması sonucu altyapı çalışmalarının yarım kaldığı Küçük Mehmetler Köyü’ndeki 280 dönümlük arazi ile ilgili resmi sürecin hala devam etmesi üzerine alternatif alanda karar kılındı. Kurumlar arası anlaşmazlık yüzünden yıllardır askıda kalan proje, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün de konuya el atmasıyla hızlandı. Düzce sanayisinin gelişmesinde önemli rol oynayacak Düzce Teknopark binasının Düzce Üniversitesi Konuralp Kampüsü'ne yapılması kararlaştırıldı. Küçük Mehmetler Köyü’ndeki alanın da yine kuluçka merkezi olarak değerlendirileceği öğrenildi.

28 MİLYON TL BEDELLE İHALEYİ EKŞİOĞLU İNŞAAT ALDI

Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Düzce Teknopark binası inşaat işini 28 Milyon TL bedelle Ekşioğlu İnşaat'ın da aralarında yer aldığı 3'lü konsorsiyum aldı.
10.000 m2 civarında olması planlanan ve inşaat çalışmalarına başlanan yeni Teknopark binası tamamlandığında yine kampüs alanı içerisinde geçici olarak yapılan teknopark hizmet binası, kısıtlı bir mekanda faaliyetlerini sürdürmekten kurtulacak. Fiziki şartları modern hale getirilmiş bir binada, firma ve girişimcilere daha kaliteli hizmet verilecek.

banner844
Yorumlar (13)
yaşar 5 yıl önce
vazgeçtiklere yerde düzcespora tesis ve stad yapılsın otabanın dibi küçük mehmetlerdeki yer
Üni sorumluluk almali 5 yıl önce
Üni o kadar para var mi? Madem o kadar para var sizde yollara da bir el atsaydınız malum belediye de bütçe yok olanda geziye,tedese, reklama vs yetmiyor zaten.Bu bütçenin yarısına yollar kaymak gibi olur halk sittin sene unutmaz bunu dua alırsınız bol bol.
an4lizci 5 yıl önce
Başımıza yönetici diye getirdiler ama adam bildiğin yemeye gelmiş. Yiyin bakalım yiyi Başkanlık sistemi geldiğinde kimin kapısına gidip destek isteyeceksiniz.
Duzce'deki iktidar kadrolarının tümü tasviye edilmeli. Çok ivedi.
Yoksa siz ortağı kim bilmiyormusunuz.

Ben söyleyeyim H.K.
Ye kürküm ye 5 yıl önce
Eski yerde altyapı çalışması yapılmadığı halde alt yapı çalışmaları yapıldı diye okdar para intaş sayesinde nasıl harcandı bunu açığa çıkarın...bu işin altında kim var kimler hangi kurum var hangi yetkili var!!!
Düzceli 5 yıl önce
Bence doğru karar.
Düzceli 5 yıl önce
Kuzeyemi yapılmıyor? Bence güneye bişey yapılmıyor düzcede.bir otogara bile herkes karşı çıktı resmen zorla yapıldı
8181 5 yıl önce
Vay be söylenecek bir söz bulamadim bu habere
Biri 5 yıl önce
Gene ekşioğlu . Sürpriz değil. nede olsa terminalin yanına pankart asmışlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın