banner851

banner955

“İNSANLIĞA VE MAZLUM MİLLETLERE ÖRNEK OLMUŞ BİR LİDER”

Düzce Valisi Cevdet Atay, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Atay mesajında “Askeri yetenekleri, devlet adamlığı ve muhteşem zekâsı ile çağının en önemli liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir liderdir.” İfadelerinde bulundu.

Gündem 09.11.2021, 19:09
775
“İNSANLIĞA VE MAZLUM MİLLETLERE ÖRNEK OLMUŞ BİR LİDER”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83.yılı dolayısıyla Düzce Valisi Cevdet Atay mesaj yayımladı.

Atay mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz Düzceliler, Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın lideri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 83. yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz. Askeri yetenekleri, devlet adamlığı ve muhteşem zekâsı ile çağının en önemli liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir liderdir. “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek yolumuza ve istikametimizi ışık tutmuştur. Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’ni, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var gücümüzle çalışacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Kıymetli Hemşehrilerim, Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 83. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, rahmetle ve saygıyla anıyor, tüm Düzce’li hemşerilerime saygılar sunuyorum.”

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız