banner851

banner614

İŞÇİ İSTEDİĞİNİ ALDI!

banner619

1.Organize Sanayi Bölgesi’nde metal sektöründe çelik tel üretimi yapan fabrikada toplu sözleşme görüşmelerindeki uyuşmazlık nedeniyle 56 gündür grevde olan Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, işverenle yapılan görüşmede anlaşma sağladı.

banner846
Gündem 26.09.2017, 13:29 26.09.2017, 16:53
3623
banner844

Geçtiğimiz Mart ayından beri anlaşma sağlanamayan toplu iş sözleşmesinden dolayı 31 Temmuz’dan itibaren greve çıkan çelik tel üretimi yapan fabrikanın Birleşik Metal-İş üyesi işçileri, 56 gün süren ve zaman zaman gergin anların yaşandığı grevde istediklerini aldı.

İşçilerin grevi üzerine Çalışma Bakanlığı devreye girerek işveren ile sendikayı buluşturdu. İşveren ile masaya oturan Birleşik Metal-İş Sendikası anlaşmaya vardı.  Taraflar arasındaki görüşmede iki yıllık anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmaya göre, birinci yıl yüzde için yüzde 21 zam, 60 gün ikramiye ve sosyal haklara yüzde 25 zam kabul edildi. İkinci yıl için ise ücretlere enflasyon artı yüzde 2 zam ve 65 gün ikramiye ve sosyal haklara enflasyon artı 3 zam olarak belirlendi.

Birinci yıl zammı 1 Nisan’dan 2017’den itibaren diğer zam ise 1 Nisan 2018’den itibaren başlayacak. Anlaşmanın sağlanması ile fabrikada anlaşmazlıkla sonuçlanan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ardından greve çıkan işçiler, istediklerini almış oldu. Grevin sona ermesiyle birlikte işçiler iş başı yapacak.

Haber: Y.SEVER

Yorumlar (21)
helal olsun muş !!!! 4 yıl önce
Ey işçi kardeş , sen değil miydin %20 zammı beğenmeyip greve giden , 2 ay maas alamadın , çocuğunu aç bıraktın sendika yüzünden .%1 lik artışa sevinip sendikayı savunuyorsan yazıklar olsun Düzcemin , Ülkemin haline.
Düzceli 4 yıl önce
Zaten fabrika yüzde 21 veriyordu, sendika 25 istiyordu, İşverenin dediğini kabul etmişler , kazandık gibi zafer yapıyorlar ,
serkan 4 yıl önce
fabrika zaten yüzde yirmiyi vermişti beğenmeyip grev diye şov yaptınız anlaşma yüzde 21., yav 15 tl içinmi bu kadar tantana veriridim ben 15 tl gene işçiye oldu olan şovu sendika yaptı,söke söke 15 tl.........
T. 4 yıl önce
Ve kademe kademe bu işe ön ayak olanlar işten atılır...
düzcem 4 yıl önce
yıne sendıkayı zengın ettınız Istanbulda calısıyorum burda bıle kurumsal sırketlerde sendıka yok. para tuzagı yakında iş yerınız kapanır yada tasınır gıder. Sendıkalı olanlar kendı garantı altında sanmasın işverenlerle anlasma yapabılırler.
ozkan1299 4 yıl önce
oncelikle helal olsun kardeşlerim ve sizi küçük görenler başaramazsınız diyenler acaba şu an kendilerinden utanıyorlarmı ama yok yok onlar asgari ücretli yalakalardır nerde onlarda o yüz...
isci 4 yıl önce
oncelikle kimsenin burnu kanamadan bitti sukur
orda duran arkadaslara sorsaniza patron istedigini mi verdi yoksa sendika mi istrdigini aldi birak8n bu bos haberleri
tufan 4 yıl önce
helal ve hayırlı olsun.. buradan asgarı ücretle binbir zorlukla alın teriyle çalışan tüm arkadaşlara selam olsun bende sizin gibi işçiyim.. sendikalaşmaya kötü yorum yazanlar ne bilir avrupada tüm işçiler sendikalıdır onlar yazıp atar tutar..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın