banner851

banner955

İşçiler daha fazla dayanamadı.

Düzce Belediyesi'ne bağlı taşeron firmalarda çalışan işçiler 3 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı.

Gündem 05.03.2009, 14:16
203
İşçiler daha fazla dayanamadı.

Aday adaylığı sürecinin ardından Düzce Belediyesi'nin borçlarıyla ilgili söylentiler baş göstermiş ve işçilerin bile paralarını alamadığı ifade edilmişti. Sonunda Düzce Belediyesi'ne bağlı taşeron firmalarda çalışan işçiler üç aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı.

Düzce Belediyesi'ne bağlı park bahçeler, çöp ve parke taşı işlerinde çalışan 150 işçi 3 aydır Düzce Belediyesi tarafından taşeron firmalara ödeme yapılmamasına tepki gösterdi.

 

Düzce Belediyesi eski binası önünde toplanan işçiler, belediyeyi protesto ederek alkış tuttular.

 

Çalışan işçiler 3 aydır maaş alamadıklarını dile getirerek, '' Eve ekmek alamaz hale geldik. Her yere borç yaptık. Çocuğumuzu okula gönderemez durumdayız. Belediyemizden maaşlarımızı istiyoruz. Sendikalı değiliz. Taşeron firmalarda çalışıyoruz. Belediye, firmaya para ödeyemeyince firma yetkilileri de bize ödeme yapamıyor. Derdimize çare bulunmasını istiyoruz.'' diye konuştular.

Diğer taraftan belediye yetkilileri ise yaptıkları açıklamalarda işçilere paraların düzenli olarak yatırıldığını ve borçlarının olmadığını ifade etmişlerdi.

Yorumlar (0)
15
açık