banner851

banner614

İSLAM ALEMİ’NİN KALBİ MEKKE’YLE ATACAK

banner619

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgede farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programı bu yıl Kovid-19 pandemisi nedeniyle online gerçekleştirilecek. Mekke’nin Fethi’nin 1390’ıncı yıllında düzenlenecek program, 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21.00’da başlayacak. Program TV5, Kanal 42, AGD TV ekranlarından ve sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

banner846
Gündem 29.12.2020, 13:30 29.12.2020, 20:32
876
İSLAM ALEMİ’NİN KALBİ MEKKE’YLE ATACAK
banner844

Mekke’nin Fethi’nin 1390. yılı İslam Alemi’nde coşkuyla kutlanacak. 

Anadolu Gençlik Derneği, “Aynı ruh ve mananın izinde” parolasıyla Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek. Yeni tip koronavirüs pandemi sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan etkinlikte Muhammed Emin Yıldırım, Abdülbaki Kömür, Bünyamin Topçuoğlu, Ammar Acarlıoğlu, Muhammed Yahya Yıldızhan, Muhsin Kara, Seyfullah Kartal, Ahmet Hakan Karagül, Ömer Faruk Elmas ve Grup Anadolu Gençlik’in katılacağı sinevizyon ve tiyatro gösterileriyle 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21.00’da başlayacak.

“FETİH RUHUNU KUŞANMANIN DERDİNDEYİZ”

Mekke’nin Fethi programıyla ilgili AGD tarafından yapılan yazılı açıklamada, yıllardır Mekke’nin Fethi programı düzenlendiği hatırlatılarak, “Bu yıl pandemi nedeniyle bir araya gelemediğimiz şu günlerde Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak adına online olarak düzenliyoruz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir.

Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmadan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz. Ayrıca siteden programa dair bütün detaylarla ilgili bilgi sahibi olunabilir. Bu yıl ekranlardan düzenleyecek Fetih buluşmasının; Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 7 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, Edirne’den Kars’a, Avrupa’dan Afrika’ya, Balkanlardan Asya’ya aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan program için özel hazırlanmış e-davetiyeye ücretsiz olarak ulaşmak isteyen vatandaşlar mekkeninfethi.com sitesinden edinebilecek.

Yorumlar (3)
Osman 8 ay önce
Paygamberimiz'in (SAV) 11 Aralık'ta Mekke'yi fethini 31 Aralık'ta kutlayan Anadolu Gençlik Derneği. Allah ıslah etsin.
Arda 8 ay önce
Mekkeyi biz mi fethettik
Mekkeye Türk mallarını bile sokmuyorlar
Geçin bu işleri
alternatif 8 ay önce
11 ocak 630 değil mi tarih dönümü