banner851

banner955

İŞSİZLİĞE AĞIRLIK VERİLECEK

Son zamanlarda işsizlik konusu gündemdeki yerini alırken işsizlikle ilgili çalışmaların yapılacağı açıklandı. Özellikle gençlerin kamu kurumlarına girmesi sağlanacak.

Gündem 31.07.2018, 10:25 01.08.2018, 18:19
924

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiği istihdam seferberliğini güçlendirmek için çalışma hayatında da yeni bir dönem başladı. Okuldan e geçiş kolaylaşırken, meslek danışmanları uzmanlaşacak. İşsizlere geçici gelir desteği sağlanacak. İşte yeni yol haritası: 

Kadın ve gençlerin niteliklerini geliştirecek yeni eğitim programları uygulanacak. 
Hizmet sektöründe kaliteyi artırmak için meslek kursları düzenlenecek. Yeni nesil meslek edindirme, geliştirme ve değiştirme kursları oluşturulacak. İşbaşı eğitim programlarının fonksiyonları artacak. 

Gençlerin mesleki tecrübe kazanarak işgücü piyasasına dahil olmaları kolaylaşacak. 
Uluslararası işgücü ve yurt dışındaki Türk işgücü için izleme ve değerlendirme sistemi kurulacak. Kupon modeli kapsamında başlatılan mesleki eğitim programları 2 yıl sürecek. 
 Eğitim kurumlarından istihdam garantisi alınacak.  Gençlere kamu kurum ve kuruluşlarında da esnek çalışma koşulları sunulacak.

Yapılacak çalışmaların ne zaman başlanacağı ve çalışmaların son zamanlarda işsizlik rakamlarındaki sayının ne kadar azalacağı da merakla beklenen konular arasında yerini alıyor.

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (1)
SezeR 4 yıl önce
Engellilerle ilgili bi çalışma yok hala ama 8 aydır işsizim iş arıyorum bulamıyorum %49 engelli raporum var ekpss girdim lise mezunu olarak 70 puan aldım tercihler açıklanmadıgı için tercihde yapamadım iş bulamıyorum bu konu hakkındada sayın valimiz sayın belediye başkanımız ve akp il başkanı hikmet keskinede mesajlarım oldu ama bu konuda hiç biri geri dönmedi meslek derseniz de meşlekte vardı aol bilgisayar/bilişim teknoloji mezunum oto elektrik kalfalık bilgisayarlı muhasebe belgemde vardır.
Yeni Sayımız