banner851

banner614

İSTANBUL'DA PATLAMA!

İstanbul'da hain saldırı! Dün akşam İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadyumu yakınında meydana gelen patlamanın ardından tam 45 saniye sonrada Maçka Parkı’nda polisin ‘dur’ dediği bir canlı bomba kendini patlattı. Polis ekiplerine yönelik olduğu bildirilen ve en az 300-400 kilo patlayıcının kullanıldığı Beşiktaş’taki patlama sonucunda 30’u polis 38 kişi hayatını kaybetti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırıyla ilgili 13 kişinin gözaltında olduğunu belirtti.

banner619
Gündem 11.12.2016, 00:04 11.12.2016, 14:22
3201
İSTANBUL'DA PATLAMA!

Dün akşam İstanbul Beşiktaş'taki şiddetli patlama ve ardından Maçka Parkı’nda kendini patlatan canlı bomba ile ilgili detaylar netleşiyor. Patlama sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı son açıklamaya göre, 30’u polis 38 kişi hayatını kaybetti 155 kişi ise yaralandı. Soylu, patlayan araçtan yola çıkılarak 13 zanlının da gözaltına alındığını bildirdi.
Yapılan bir diğer açıklama ise, patlamanın hangi terör örgütü ile bağlantısı olduğuna ilişkin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş, konuya ilişkin ‘oklar PKK’yı gösteriyor’ ifadesini kullanarak, patlamada en az 300-400 kilo patlayıcı kullanıldığını belirtti.

13 ZANLI GÖZALTINA ALINDI

Patlamanın ardından hain saldırının bilançosuna dair son açıklamayı yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 30’u polis 38 şehit ve 155 yaralının olduğunu belirtmesinin ardından, patlayan aracın tespitinden de yola çıkarak 13 zanlının gözaltına alındığının açıklamasını yaptı. Bakan Soylu; “Gerek olayın failleri, gerek olayın tespiti, nerede ve kimler tarafından planlandığı konusundaki çalışmaları arkadaşlarımız yürütüyorlar. Milletimizin başı sağ olsun. Bu coğrafya içerisinde terörle mücadelemizi akamete uğratmak için birçok unsur ile mücadele ediyoruz. Bunlardan bir bölümü de maalesef bizim terörle mücadele yasamızı AB'ye giriş karşılığında veya vizelere serbest giriş karşılığında değiştirmemizi isteyenlerdir. Türkiye'nin güvenlik kalkanını sürekli olarak düşürme çabasında olanlar ne kadar yakıcı meselelerle uğraştığımızın farkındadırlar. Milletimiz bunu görüyor. Buradan şehit kahramanlarımıza, elbette ki sözümüz var. Bu leş sürüsünü bu topraklardan tamamen temizleyene kadar ve bitirene kadar sözümüz odur ki bu mücadelemiz acımasızca devam edecektir. Tekrar başımız sağ olsun" dedi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ: OKLAR PKK’YI GÖSTERİYOR
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında meydana gelen patlamada en az 300-400 kilo patlayıcı kullanıldığını tespit etti. Kurtulmuş, hain saldırıyı hangi terör örgütünün gerçekleştirdiği konusunda ise “Oklar PKK’yı gösteriyor. Netleştiği takdirde bunlar kamuoyu ile paylaşılacak. Belli ki üzerinde planlanmış bir senaryo ama bu netleşince açıklaması yapılacak” ifadesini kullandı.
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş konuya ilişkin açıklamasına şöyle devam etti: “Hemen olaydan sonra patlayan araçtan hareket edilerek bütün bağlantılar ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. 13 kişi gözaltında, sorguları sürüyor. Her sorguda yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Net bir şey ortaya çıkmadan bir şey söylemek mümkün değil. Ancak araçtan yola çıktığımızda oklar PKK’yı gösteriyor. Belli ki üzerinde çalışılmış bir saldırı. Çok net olan bir şey var. Terör örgütlerinin arkasında bazı ülkeler destek olmaktan vazgeçsinler bir gün dayanamaz. Örneğin DEAŞ. DEAŞ PKK bu aklı nereden buluyorlar.”
 
 “Her terör örgütünün arkasında sahipleri var. Bu saldırıda da bir maşa kullanılmıştır. Büyük ihtimalle PKK. Bir kez daha haykırıyoruz. Teröre karşı ortak bir mücadele ise bütün ülkeler kullandıkları bu maşalardan vazgeçsinler. Şu anda dünyanın hiçbir başkenti güvence altında değildir. Herkes samimiyetle davransın. Herkes bir sınava tabi tutuluyor. Ya insanlık cephesinde ya da insanlık karşıtı cephe alırlar.”


POLİS ‘DUR’ DEDİ; KENDİNİ PATLATTI
Öte yandan Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınlarındaki patlamanın ardında tam 45 saniye sonra bir patlama sesi de Maçka Parkı’nda geldi. Maçka Parkı’nda polisin ‘dur’ dediği canlı bombanın kendini patlatması sonucu 4’ü polis 5 kişi şehit oldu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümetin Basın Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un Maçka Parkı’nda bir canlı bombanın da kendini patlatmasına ilişkin CNNTürk canlı yayınında yaptığı açıklama ise şöyle; “Arabanın olduğu yerde büyük bir çukur açılmış. 45 saniye sonra Maçka Parkı'nda, üzerinde bir mont ve arkasında sırt çantası olan birisine polis, "dur" dediği anda maalesef orada 4 polis 1 sivil şehit oluyor.”

Yorumlar (2)
Düzce peker 5 yıl önce
Chp il başkanı zekeriya tozana bi sorun bakalım genel başkanı kılıçtar oğlu kan dökülmeden bu başkanlik sistemi gelmez diyordu kan döKüldü işte Zekeriya tozana bi sorun bakalım bu konu hakkında ne diyecek
Doğrucu 5 yıl önce
Tüm yaralılara Allah şifa versin. Ülkemizi kimse bölemeyecek. Birlik olalım. Allah polisimizi askerimizi korusun.