banner851

banner955

İŞTE ALIM YAPILACAK KAMU DAİRELERİ!

Düzce'de 4 ayda, 4 bin 500 kişiyi iş sahibi yapan İstihdam Seferberliği Projesi sürerken buna kamu da katıldı. Kamu kurumlarına 90 bin yeni eleman alınması için düğmeye basıldı.

Gündem 07.05.2017, 12:17 07.05.2017, 15:35
8305

Kamuya 90 bin personel alımı başvurularının ne zaman yapılacağı binlerce vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Kamu kurumlarına memur, işçi ve diğer kamu personeli olmak üzere üç statüde yaklaşık 90 bin personel ayapılacak. Kamu kurumları mart itibarıyla alımlara başlarken, ilköğretim, lise, önlisans, lisans mezunu KPSS ve KPSS'siz eleman alınıyor. Bakanlıklar kadro taleplerini Maliye'ye iletti. Personel alımlarının büyük bölümü 4B statüsünde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere gerçekleşecek. Maliye, başta eğitim, adalet, sağlık olmak üzere acil ihtiyaçları dikkate alarak personel alımlarına onay vermeye başladı. Bu yılın sonuna kadar sürecek personel alımlarında sağlık, emniyet, eğitim, adalet başı çekiyor. Devlet Personel Başkanlığı'nın ilk atamalara ilişkin atama kontenjanları yayımlanırken, geniş kapsamlı merkezi personel alımı ise haziranda yapılacak. Maliye'nin atama onayları kapsamında sözleşmeli alımları da yapılıyor.

Kurumların ihtiyacı ve alınacak personel sayıları şöyle:

REKOR EĞİTİMDE: Milli Eğitim Bakanlığı 20 binin üzerinde sözleşmeli öğretmen alımında mülakat dönemi başladı. Bakanlık bunların yanı sıra bin 500 engelli öğretmen ve ek atama ile de bin 300'ün üzerinde öğretmen alıyor.

10 BİN POLİS ALINIYOR: Polis Akademisi Başkanlığı, 10 bin polis memuru adayı alımı için ilan verdi. Lisans mezunu ve KPSS'den en az 60 puan alma zorunluluğu bulunuyor. Başvurular 14 Nisan'da sona erecek.

YURTLARA SÖZLEŞMELİ PERSONEL: Kredi Yurtlar Kurumu'na binin üzerinde sözleşmeli memur alınacak. Başvurular 14 Nisan'a kadar sürecek.

AİLE BAKANLIĞI'NA DANIŞMAN: Aile Bakanlığı'na bin 500 danışma ve yönlendirme görevlisi alınıyor. İl müdürlüklerince alım ilanları yayımlanırken, KPSS en az 60 puan şartı yer alıyor. Başvurular 6-13 Nisan tarihleri arasında, sınav ise 3 Haziran'da yapılacak.

HÂKİM-SAVCI ALIMI SÜRÜYOR: Adalet Bakanlığı 2 bin adli yargı hakim, savcı adayı ile 750 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim, savcı adayı alacak.

24 BİN ERBAŞ, ER ALINACAK: Kara Kuvvetleri Komutanlığı 11 bin uzman erbaş, 13 bin sözleşmeli er olmak üzere 24 bin personel alıyor. Uzman erbaş alımlarına en az lise mezunları, sözleşmeli er alımlarına da en az ilköğretim mezunları başvurabilecek. Jandarma Genel Komutanlığı'na da 2 bin 650 personel alınacak.

GELİR İDARESİ'NE 2 BİN KİŞİ ALINACAK

İstihdam seferberliği kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı da 2 bin gelir uzman yardımcısı alacak. Adaylar 10-28 Nisan tarihleri arasında başvurularını internet adresinden online olarak yapabilecek. Kuruma girebilmek için KPSS'den en az 70 puan alma koşulu bulunuyor.

12 BİN 500 SAĞLIK PERSONELİ LAZIM

Sağlık Bakanlığı iki aylık dönemde 12 bin 500 personel alacak. Yükseköğretim Kurulu 4 bin kadroya öğretim üyesi, araştırma görevlisi ve akademisyen alımı yapacak. Ulaştırma Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü de yaklaşık 2 bin 500 personel alacak. (Sabah)

Yorumlar (12)
ERGÜN 6 yıl önce
Basvurularun tarihimi gecmis banami oyle geliyor. Yokaa 2018 yilindami
Kul hakki 6 yıl önce
Adamlar soruyo memur olmak istermisin?
Cevabim evet
Seni anlaraya postaneye memur yapalim
Nasil olacak diyorum.
50 000 tl parar verirsen senin is tamam diyolar.
Güvenlik 6 yıl önce
Başvurular nisan ayındaymış sınav haziranda haber yapılan tarih paha biçilemez.hee zaten alınacak kişiler bellidir zaten biz öğrenip ne yapacağız Allah bildiği gibi yapsın sizi devran dönecek elbet
BOŞ GEZEN ÜNİVERSİTELİ 6 yıl önce
SİYASİLERCE CV. İSTENEREK BİZZAT SÖZ VERİP DE ALMAYAN SİYASİLERMİ ALACAK, YOKSA DİREK BAKANLIKLAR KANALIYLA MI ALINACAK ORASI ÖNEMLİ ANCAK HER İKİ HALÜKARDA YİNE "BENİM ADAMIM OLSUN" DEVREYE GERECEKTİR.SOKAKLAR ÜNİVERSİTE MEZUNLARIYLA DOLU
İşsiz 6 yıl önce
Evet çiler hadi size hayırlı olsun
Ndm 6 yıl önce
Bakanlıklara atanan danışmanlar olsun, Belediye özel kalem müdürleri olsun nerede sınava girip, kaç puanla devlet memuru oluyorlar? Maaşları bizim vergimizle ödenmiyor mu?
Hacı 6 yıl önce
Öncelikle işkurda başvurusu olanlolanlara öncelik tanınsın gidip gelmekten bir hal olduk yine yok yine yok...
ali veli Kırklareli 6 yıl önce
Evet gelsin dayilar kaynatalar enişte ler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız