banner614

İŞTE DÜZCE’NİN COVİD-19 TABLOSU…

banner619

Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ‘son bir haftada yüzde 50’ye yakın artış var’ diyerek işaret ettiği Düzce’de korkulan olmaya başladı. Sağlık sisteminin yükü taşıyamayacak duruma geldiği Düzce’de günlük pozitif vaka sayısı 500’ü geçti. Yaşanan son kayıplarla birlikte koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 64’e yükselirken, mart ayından bu yana COVİD-19’a yakalananların sayısı da 13 bin 200’ü gördü.

Gündem 27.11.2020, 10:32
8607
İŞTE DÜZCE’NİN COVİD-19 TABLOSU…
banner785

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de COVİD-19 pandemisi kabusu sürüyor. Türkiye genelinde dün itibariyle 29 bin 132 kişinin daha koronavirüs testi pozitif çıkarken, 6 bin 876 kişiye de hastalık tanısı konuldu. 174 can kaybıyla da mart ayından bu yana en yüksek ölüm dün gerçekleşmiş oldu. Koca’nın hasta sayısına ek olarak yeniden vaka sayısını açıklamaya başlamasıyla birlikte ise Türkiye vaka sayısı sıralamasında Avrupa birinciliğine yükseldi, dünyada ise günlük vaka artışının en çok olduğu üçüncü ülke oldu.

BAKAN KOCA UYARMIŞTI

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçerek koronavirüsle mücadeledeki son durumu anlatan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Düzce’ye ayrı bir parantez açarak ‘son bir haftada vaka sayısında yüzde 50 artış var’ dediği Düzce’de korkulan olmaya başladı.

DÜZCE’DE SAĞLIK SİSTEMİ YÜKÜ TAŞIYAMAZ HALE GELDİ

Hastanelerin servis ve yoğun bakım ünitelerinde yüzde yüze yakın doluluk oranıyla hizmet verdiği Düzce’de Pandemi Acil Servisi’nin önünde koronavirüs testi yaptırmak için bekleyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk da gün geçtikçe uzuyor.

GÜNLÜK YENİ VAKA 500’Ü GEÇTİ

Laboratuvarların gece gündüz mesai yaparak alınan testlerin değerlendirmesini yaptığı Düzce’de günlük pozitif vaka sayısı 500’ü geçti. Sağlık sisteminin artık yükü taşıyamaz duruma geldiği ilimizde koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı da yaşanan son vefatlarla birlikte 64’e yükseldi. Salgının artık her gün zirve üstüne zirve yaptığı Düzce’de mart ayından bu yana koronavirüse yakalananların sayısı da 13.200’ü geçti.

YENİ ÖNLEMLER DEVREDE!

Düzce’deki korkutan tablo sonrası Düzce Valiliği tarafından dün bir dizi yeni önlem devreye sokuldu. Buna göre Düzce’nin en yoğun noktası olan İstanbul Caddesi’ne girişler sınırlandırıldı. Caddeye bağlı tüm sokaklar bariyerler ile kapatılarak sadece üç noktadan giriş ve çıkış verildi. Vatandaşların bu noktalarda HES kodu sorgulamaları yapılacak ve ateşleri ölçülecek. Temaslı olduğu tespit edilenler ve işi olmayan kişiler içeri alınmayacak.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde de koronavirüsle mücadeleye yönelik yeni kararlar alındı. İl genelindeki pazaryerinde önlemlerin arttırılması ve AVM, banka ile PTT şubelerine HES kodu zorunluluğu getirilmesi kararlaştırıldı.

Yorumlar (7)
2 ay önce
İnsanlara saka geliyor yakın arkadaşım abisi ve annesine düzcede yer bulamadı İstanbul’da günlük 10 bin tl ye ozel hastaneye yoğun bakıma yatırdı anne vefat etti abi hala yogun bakımda. Sözde efsane saglık sistemimiz b.. çıktı dikkat edin çıkmayın efendiler
Fatma nur 2 ay önce
Marketlerede hes kodu ile girilsin.özellikle bim.a101 kurumsal marketlere
Sağlık Çalışanı 2 ay önce
Özel sağlık kuruluşlarına temaslı hastalar normal muayene için gidiyor. Buna bir önlem alınmayacak mı ?
Yigit 2 ay önce
Hani pan demi hastanesi yetiyordu
eko 2 ay önce
gezmeye devam avmler spor sokak Cedidiye camii önü dolu.10 gün sabredemiyoruz.10 gün kurallara tam olarak uyulsa bu melanet çoktan gündemden düşmüştü
jaccki 2 ay önce
Bakan zaten kukla gibi basindaki talimat veriyor ayni seyleri zirvalayip duruyor ustelik en basindan beride yalan soyleyerek..Suriyelilere milyar dolarlar verildi keske kendi halkimiz daha onemli olsaydi her konuda..
Rasim erel 2 ay önce
Pandemir in başından beri söylüyor denetleme yok şimdiki denetleme yapılsaydı DURUM BÜGÜN BOYLE OLMAZDI BUNUN SOROMLULUHU KİM YETKİLİ İSE SUC ONUN
kar yağışlı