banner851

banner614

İŞTE İÇ KARARTAN RAKAMLAR

banner619

Koronavirüs salgınında yine büyük artış... Düzce'de Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide 217,85 oldu. Bir önceki hafta günlük 70 yeni hasta tespit edilirken, 27 Mart-2 Nisan döneminde bu sayı 122'ye yükseldi.

banner846
Gündem 03.04.2021, 21:36 05.04.2021, 17:42
4139
banner844

Yeni kontrollü normalleşme ile birlikte sadece 3 hafta kısıtlamaların esnetildiği Düzce'de risk dalga dalga yayılıyor. Geçtiğimiz hafta başından bu yana salgın haritasındaki rengi turuncudan kırmızıya dönen ve bu nedenle cumartesi yasağı tekrar başlayan kentte, salgın hız kesmiyor.

Özellikle daha kısa sürede bulaştığı bilinen mutant virüs yüzünden günlük vaka sayısı her geçen gün katlanıyor. Bu tehlikeli gidişat, haftalık vaka tablosuna da yansıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Mart-2 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısını açıkladı.

,

Buna göre bir önceki hafta ile kıyaslandığında Düzce'nin    haftalık vaka sayısı 100 bin kişide 102 artışla 217,85 olarak kayıtlara geçti. Söz konusu tablo, Düzce'nin günlük hasta sayısının nasıl büyük oranda arttığını da ispatladı. Martın son haftasına kadar her gün 70-76 arasında haftanın tespit edildiği ilde, artık 120'nın üzerinde yeni hasta tespit ediliyor.

Bu durum hastanelerdeki yoğunluğu arttırmaya başlarken, tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini gözler önüne seriyor.

Aşılama çalışmalarının hala 60-65 yaş arasında devam ettiği göz önüne alındığında ise özellikle orta yaş ve üzeri vatandaşların gergin bekleyişi daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor.

Yorumlar (9)
adamın teki 4 ay önce
Yetkililer niye kalıcı konutları serbest bırakıyor. Kurallara uyanlar enayi yerine koyuluyor. Ayıptır sayın valim, ayıp.
Düzce'li 4 ay önce
İmkanlarınız dahilinde, Bahçeşehir Kalıcı Konutlar bölgesinde özellikle 5, 6, 7nci bölgelerde araçla gezerek kayıt alma imkanınız olursa neden Düzce'de rakamların arttığı daha çok anlaşılır. 3 Nisan gecesi saat 21:30'da çocuklar hala sokaktaydı (maskes ve mesafe hak getire). Şu an apartmanların bahçelerinde bir sürü yetişkin çay içiyor, sohbet ediyor, bahçe bakımı bahanesi ile sohbet muhabbet ediyor. Maske ise yine yok.
Defne 4 ay önce
Otobüsler tıklım tıklım soförler umursamıyor. İnsanlar vurdum duymaz virüse inanmayanlar da cabası
Esnaf 4 ay önce
AKP kongresi millete çok zarar verdi. Sadece kendi küçük çıkarlarını düşündüler. Insanlara, esnafa kimseye acımadan bir araya toplanıldı. Hastalık,ölüm,cumartesi yasağı vatandaşa ve esnafa düştü. Kongreye düzenleyen ve katılanlar,düşünün,
Düzce 4 ay önce
Kongreye gittik maskesiz kafelerde dip dibe oturduk haftasonu akrabalara gittik
Son öncü 4 ay önce
15 şubatta köy okulları açıldı, etkisi 3 hafta sonra ortaya çıkar. 1 martta okulların belirli kademeleri ve yeme içme mekanları açıldı, sonuçları 3 hafta sonra ortaya çıkar. Son grafiğe bakarak okuyunuz. Tedbire uyan yine aynı uydu, uymayan yine uymadı bu arada, kendinizi kandırmayın. 15 şubat ile 1 mart değişiklerinin sonucudur bu. Dükkanının önünde birkaç kişi sigara içmeye devam etti, markette maskesini burnunun altına indirenler de görüldü, öncesi gibi. Vatandaş uymuyormuş, uyuyor da uyuyor, her şeye uyuyor. Haftaya ne olacak ki?
Soru-yorum 4 ay önce
Kongrelerden dönüş oldu mu?
baran 4 ay önce
yasak falan yok ozellikle k.konutlarda kisme kimseyi kandirmasin herkez disarida evinim onunde makara muhabbet piknik yapiyor ceza yiyen saflarda caddeye arabayla merkeze cikanlar bu is boyle gitmez zenginler maskesiz dugun yapiyor vatandasa yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın