banner851

banner614

İŞTE KANUNLAŞACAK İLK YASA TEKLİFİ

banner619

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Kanunlaştıracağımız ilk yasa hayvanları korumaya ilişkin bu düzenlemeler olacaktır" dedi.

banner846
Gündem 19.06.2018, 12:35 20.06.2018, 17:22
1885
banner844

Habertürk TV canlı yayınına katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Sapanca'da yaşanan vahşice işkenceden sonra ilk kez hayvanları korumaya yönelik çalışmalara göre yapılan hayvanları korumaya ilişkin yasa çıkarılacağını açıkladı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün konuya ilişkin açıklamaları şöyle: 

“Hapis cezasını getirebilecek bir düzenlemeyle, bir caydırıcı düzenlemeler hazırlığımızı yaptık. Kanunlaştıracağımız ilk yasa hayvanları korumaya ilişkin bu düzenlemeler olacaktır. Cumhurbaşkanımızın hassasiyeti var.

Mağdur hakları
Yine Bakanlar Kurulu'nda sunumumuzu yaptık. Bu seçim kararıyla beraber Meclis tatile girdiği için gelmedi. Hem hayvanları koruma kanunu hem de mağdur hakları kanunu çıkacaktı.

Mağdur olan kişinin bir takım hakları getirildi ama biz yeterli görmüyoruz. Mağdurlar hem internet üzerinden her an erişebilecekleri, uğramış olduğu mağduriyeti neyse hangi hakları var, bu konuda çok önemli bilgilendirmeyi yapacağız. Tazminattan istihdama varıncaya kadar... Tazminat hususunda çalışmalarımızı yine yaptık. Önemli bir konu. Miktarıdır, suçun durumuna, mağduriyetin durumuna göre çalışmalar yapılıyor.

Mağdur oldu belki işinden oldu, sosyal hayattan koptu, mağdurların yanında olabileceğimiz bir kanun tasarısı hazırladık.

Diyelim ki kadın ve çocuk mağdur oldu. Aynı mahallede suçun failiyle beraber yaşıyor. Korumasına yönelik suçlunun farklı şekillerde tedbiri, cezaevinden çıktı bununla ilgili tedbirler, bu konularla ilgili düzenlemeler yaptık.

Biz çocukları icraya para yatırarak görme işine son vereceğiz. Eşyayı teslim eder gibi bir para yatırıyor... Yine müracaatını yapacak ve para ödemeyecek.”
(Kaynak: CNNTURK)

Yorumlar (4)
Baki Çelik. 3 yıl önce
İşe kertenkele ve siyah kopek öldurulmesi caizdir diyen tarikatlerinizden baslayin. hadis uydurup sozde din ogretiyorlar genclere yazik
 Misafir 1 i 3 yıl önce
İnşAllah Gerçekleşir
Türkiye genelinde ve haliyle Düzcede Sokakta Binlerce Hayvan Aç Susuz biçare ne valilikler ne belediye ne çevre orman müdürlükleri ne vatandaşın umrunda az sayıdaki vicdan sahibi vatandaş olmasa açlıktan ölümler çoğalac
Hayvansever 3 yıl önce
Sanki yeni olmaya başlamış gibi seçime sıralayın hepsini.
Dosdoğru 3 yıl önce
Düzcemizde Şuanda terminalde onlarca aç köpek ordan oraya açlık içinde koşturuyor.Bulduklari boş poşetlerde yiyecek arıyor içim acıdı yazık günah....
23°
parçalı bulutlu