banner851

banner955

İŞTE RAKAMLARLA BAŞARI KARNESİ

27 Aralık 2019 tarihinde Düzce Valiliği, Düzce BelKA İnsan Kaynakları A.Ş., İŞKUR ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında dezavantajlı kesimlerin istihdama kazandırılması amacıyla kurulan İş Kulübü‘nün kuruluşunun üzerinden geçen 2 yılda toplam 986 kişiye istihdam sağladığı bildirildi.

Gündem 28.12.2021, 12:40 28.12.2021, 12:12
895
İŞTE RAKAMLARLA BAŞARI KARNESİ

İşsizlik sorununun azaltılmasına katkı sağlamak hedefiyle Düzce Valiliği, Düzce BelKA İnsan Kaynakları A.Ş., İŞKUR ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında 27 Aralık 2019 tarihinde kurulan İş Kulübü, ikinci yılını geride bıraktı. Dezavantajlı gruplar başta olmak üzere iş arayanlara yol gösterici olan kulübün iki yıllık icraatları açıklandı.

Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle:

“İşbaşı Eğitim Programlarından, hizmet içi eğitimlere, işveren ziyaretlerinden engellilere yönelik yapılan etkinliklere kadar 2021 yılı içerisine birçok faaliyeti sığdıran İş Kulübü, iki yıllık süreçte yapılan başvuru yapan 2 bin 529 kişinin hepsiyle yüz yüze görüşme sağlandı. Hem yüz yüze hem de telefonla görüşme sağlanan toplam 2 bin 542 kişiden işe yönlendirme yapılan 986’sı iş sahibi oldu.

ÇEŞİTLİ EĞİTİMLER VERİLİYOR

Kulüp, dezavantajlı kesimin iş arama sürecindeki eksikliklerini gidermek adına eğitmenler eşliğinde  çeşitli eğitimlerin düzenlendiği, iş hayatında karşılaşılabilecek durumlar, yapılması gerekenler, tecrübe eksikliğine rağmen işe yerleştirilme konularında bilgilendirilmeler de bulunmaya devam ediyor.

BU KULÜPTE İŞ VAR

İşe yerleştirilen 986 kişinin 571’ini erkeklerden oluşurken, bu sayının 485’ini ilkokul ve ortaöğretim mezunlarından, 86’sı ise üniversite mezunu işsizlerden oluştu. İşe yerleştirilen 415 kadından, 336’sını ilk ve ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar oluştururken, bu sayı üniversite mezunlarında 79 olarak yer aldı.

ENGELLİ VE HÜKÜMLÜLERİN İŞ SAHİBİ OLMALARI SAĞLANIYOR

İş kulübüne başvuruda bulunan 108 engelli vatandaşımızdan 29’u iş sahibi oldu. Yine aynı şekilde iş başvurusunda bulunan 18 eski hükümlüden ise 3’ünün iş sahibi olmasına katkıda bulunuldu.”

BUGÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Açıklamada Başkan Özlü’nün de görüşlerine yer verildi. Düzce’nin kamu kurumları ile işbirliği içerisinde hayata geçirilen İş Kulübü’nün 2 yıl gibi kısa sürede ortaya koyduğu vizyon ile pandemi sürecine rağmen büyük bir ivme yakaladığını belirten Başkan Dr. Faruk Özlü, “Bugün itibariyle ikinci yılını doldurduğumuz İş Kulübü’nün gerek kendi içerisinde gerekse toplum nezdinde yaptıkları bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. İstihdam konusunda valiliğimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, İŞKUR Müdürlüğümüz ile birlikte Düzce Belediyesi BelKA İnsan Kaynakları A.Ş olarak attığımız adımların karşılığını görmek hepimiz için önemli. Özellikle dezavantajlı kesimlere yönelik yapılan çalışma ile işsizliğe bir nebze de olsa çare oluşturmak adına bugün olduğu gibi yarın da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kulübümüzü tüm paydaşlarımız nezdinde kutluyor. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Vatandaş 12 ay önce
İşkur u kapatın o zaman.
Tatar ramazan 12 ay önce
Devletin İşkuru yok mu... yazık
vatandaş 12 ay önce
proje tamamen iş kurumunun projesi belediye herzamanki gibi yapılan her şeyi sahiplendi sadece
Yeni Sayımız