banner851

banner955

'İSTİKLAL' HAVASI ESECEK

Cuma gecesi araç trafiğine kapatılacak olan Düzce'nin en işlek caddesini İstanbul'un meşhur İstiklal Caddesi havasına büründürmeyi hedefleyen Düzce Belediyesi, tramvay yolu için ihale açtı. Proje tamamlandığında İstanbul Caddesi'nin ortasından nostaljik tramvay geçecek.

Gündem 07.06.2017, 11:36 07.06.2017, 15:47
2591
Yeni bir dönem başlayacak
Çarşı merkezi olması nedeniyle Düzce'nin kalbinin attığı yer olarak nitelendirilen İstanbul Caddesi sonunda araç trafiğine kapatılıyor. Ruhi Kurnaz döneminden bu yana başkanların hayali olan caddeyi yayalaştırma projesini ikinci döneminde hayata geçirecek olan Başkan Mehmet Keleş, çalışmaları yakından takip ediyor. Özellikle cadde üzerindeki trafiğin bıçak gibi kesilecek olmasına bağlı olarak alternatif güzergahların yükü kaldırmasının büyük önem taşıdığı projede, en önemli hedeflerden biri de tramvay olacak. 9 Haziran Cuma gecesi caddenin araç geçişine kapatılması ile Düzce'de yeni bir dönem başlayacak.

İstiklal Caddesi gibi ortasından tramvay geçecek
Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi'nden sonra şehrin göbeğinde bir cadde daha sadece yayalara hizmet verecek. Üstelik İstanbul'un meşhur İstiklal Caddesi gibi tam ortasından tramvay geçecek.

İhale, 21 Haziran'da
Yıllardır Düzce merkezde araç ve yaya trafiğin yükünü çeken İstanbul Caddesi'nin araç trafiğine kapatılmasının ardından yine aynı cadde üzerinde ‘Raylı Sistemli Tramvay Yolu’ hazırlanacak. Bu kapsamda İstanbul Caddesi'ne 950 metrelik Ray Sistemli Tramvay Yolu yapılması için ihale açıldı. Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından açılan ihale, 21 Haziran tarihinde yapılacak. İhale dokümanları müdürlükten temin edilebilecek.
Yorumlar (36)
Gider ayak 5 yıl önce
Son hamlelerin bunlar son. Yol kapatma ile asortik ışıklı lambaların ile istiklal lafı ile Düzce halkını kafalayamazsın keleş. Bunu kafana sok. Hiç bir zaman halka karşı samimi olmadın. Sen tepeden bakmaya devam et.
....aa 5 yıl önce
nasıl olsa para cok harcamaya yer lazım...devlet malı deniz....cok lazım ya tramway.
Cabir bas 5 yıl önce
YALANKi YALAN keles efendi hangi projeni gerceklestirdinki tramwayi da gerceklestireceksin ne oldu hava alani projaniz nerede kaldi Duzceden gececek Tren, DISNEYLANDI Rafami koydun simdide 950 metrelik tramway hatti yapacakmissin hemde 950 mètre gît gidebildigin kadar sayin keles sen bu palavralarinla DUzceye Deniz bile getirirsin
irfan yavzu 5 yıl önce
ilk etapta düzce kalıcıkonutlar üniversite konuralp şeklinde herkesin işine yarayacak raylı sistemler değilde noltaljik tramvay yatırımı yapın siz. Diğer şehirlerde dağları taşları delsin insanları için metro tramvay vs vs yapsın
tranvay 5 yıl önce
kesin tranvayın şöförüde cumayerli olur:)
Esin 5 yıl önce
Asıl ihaleyi alan ...
ahmet 5 yıl önce
önce caddenin sağındaki solundaki binalara işyerlerine bir bakın ondan sonra istiklal caddesini ağzınıza alın istiklal caddesinide bukadar ayağa düşürmeyin öncellikli yapmanız gerekenleri yapın işe tersinden başlamayın
Koltuk kaybetme korkusu 5 yıl önce
Adama sorarlar madem bu kadar proje üretme meraklısıydınız, şimdiye kadar nerdeydiniz. Reis aklinizi alınca çalışma azmimi geldi.
HIZMET 5 yıl önce
NE HIZMETI BEN ARABAMLA CARSIYA GIDIYORUM ZATEN VERGIMI VERIYORUM BENZINDEN SIGORTADAN ARACTAN VERGINI ALIYORSUN EEE TICARETIN ORDA IN TRANVAYA BIN ARABINIDA BELEDUYEYE PARK ET 5 LIRADA PARK PARASI YAW SUC MU ARASI OLMAK YAZIKTIR YAPMAYIN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız