banner851

banner614

İSTİSMARCILARA GEÇİT YOK

banner619

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma kısıtlamasında kimsenin genel muafiyetinin söz konusu olmadığını belirtti. Bakan Soylu “'Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim' deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan olursa buna kesinlikle müsaade etmiyoruz." dedi.

banner846
Gündem 17.04.2021, 13:07 17.04.2021, 15:57
1720
banner844

Bakanı Soylu, "Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var. İptal ederim, acımam da. Çünkü insanlar evde kalacaklar, siz pasaportunuzla beraber 'Pasaportum var' diye turist kılığında, imkanında bunu istismar edeceksiniz. Buna da müsaade etmeyiz." şeklinde konuştu.

Bakan Soylu şöyle konuştu:

"Bu hafta sonundan itibaren valilerimiz, kaymakamlarımız, kolluk ve denetim ekiplerimiz için yeni bir seferberlik başlatıyoruz. Tüm gücümüzle sahada olacağız. Özellikle muafiyetlerin kötüye kullanılıp kullanılmadığını gerekirse tek tek arkadaşlarımız kontrol edecekler.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Bu tarzdan muafiyetler, muafiyet nedeni, buna bağlı olarak zaman ve güzergahlarla sınırlıdır. 'Ben kamu görevlisiyim, ben avukatım, ben mali müşavirim, muhasebeciyim, ben çiftçiyim' deyip, gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, istediği yere istediği gibi gidebileceğini zanneden, 'Bakkala, markete gidiyorum' deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmiyoruz."(AA)

Yorumlar (6)
VATANDAŞ 4 ay önce
Memleketin tartışmasız en boş adamların biri. Madem çok delikanlısın kongrelerde niye çıkıp konuşup müdahale etmedin. Yazık yazık. Çok inanmıştık sizlere zamanında.
Düzceli 4 ay önce
Ben kongreye gidiyorum derseniz yırtarsınız...
Murat 4 ay önce
Kamu görevlileri görevli olmadığı halde hep dışarda özellikle sivil polisler bunlarada el atın kanun herkez için kanundur
Covit li Cavit 4 ay önce
Bakanım sonuna kdar haklısın . Suriyeliler yasak dinlemiyor. Maskesiz çocuğu yaşlısı dışarda. Polis bizi yakalıyor. Yanından geçen Suriyeliue bir şey demiyor. Onlara selbest miş öylemi. BAKANIM. Kongreleri yapmayacaktınız
Vatandaş 4 ay önce
Gerçekten sıkı denetim yapıldığına inanan var mı? Gün boyu sokaklar benzinlik üstü yerler marketler kalabalık millet marketw diye dolaşıp duruyor herkes ziyarete gidiyor geliyor marketler açık olması gerekiyorken daha bir sürü dükkan açık.
007 4 ay önce
atanmış bakan ya ben akp liyim dersem muafiyetim varmı?