banner851

banner614

İŞVERENLERE ‘SERVİS SAYISINI ARTTIRIN’ ÇAĞRISI

banner619

Düzce’de fabrikalara işçi taşıyan servislerde sosyal mesafenin ortadan kalkması salgın riskini katlıyor. İşverenlerin koronavirüse yakalanan işçiler nedeniyle yaşayacağı iş gücü kaybını da göz önüne alarak, servis sayısını salgın bitene kadar arttırması talep ediliyor.

banner846
Gündem 15.12.2020, 12:02
2575
İŞVERENLERE ‘SERVİS SAYISINI ARTTIRIN’ ÇAĞRISI
banner844

Hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlamaların günden güne arttığı Düzce’de sanayicilerin de bu mücadeleye destek için taşın altına elini koyması bekleniyor.

Yüzlerce hatta büyük sanayi tesislerinde binlerce işçinin çalıştığı organize sanayi bölgesinde kurulu fabrikalar başta olmak üzere salgına karşı tedbirlerin üst düzeyde tutulması hem çalışan sağlığı hem de sorunsuz üretim için önem taşıyor.

Günden de vaka sayısının arttığı kentte, toplu çalışılan yerler ve toplu seyahatlerin hastalığa adeta davetiye çıkarttığı bilinirken, Düzceli işçilerin birçoğu özellikle servislerdeki yolculuklardan endişe duyuyor.

Sosyal mesafenin olmaması ve ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında seyahat edilmesinin kendilerini tedirgin ettiğini belirten işçiler, işverenlerin servis sayısını arttırmasını ve bu sayede riskin de düşürülmesini talep etti.

Çoğu zaman mesai uygulanan ve vardiya sistemi ile üretim yapılan Düzce’deki sanayi kuruluşlarının salgının giderek kritik bir hal aldığı şu günlerde işçi sağlığını ön planda tutarak, servis filosunu genişletmesi umut ediliyor.

Yorumlar (9)
mustyy 7 ay önce
Öncü eğer sen bir basın kuruluşu isen ve patronların adam gibi adamsa dansöz değilse önce hükümete sesini çıkartacak. Bunu yayınlayacak şeref namus var mı göreceğiz
Osman 7 ay önce
Kodamanlara masraf çıkarmayın. Karlarından bir katre eksilir mazAllah.
Ahmet ay 7 ay önce
Sayin öncü haber ailesi ben şahsım adına sosyal medyada ve verende haber programlarınız canlı yayında mesaj atarak 2 atdan veri dile getirdiğin konulardan birisi de buydu fabrika ve tekstil ler kovit19 zun düzcede merkez üssü diye .geç kalındı ama en azından doğru yere parmak baskısı olduğunu da sizin aracılığıyla ile görmüş oldum .yinede sadece seviş çoğaltma çözüm gibi olsada içeride çalışma düzeni de düzenlenmeli ve seyreltilmeli diye düşünüyorum .tşk ederim
Apo 7 ay önce
Yukarıdaki ilgililere söyleyin, mazot fiyatlarını düşürsünler.
Düzceli 7 ay önce
Bir saattlik yoldan geliyoruz 2 kişi ayakta kalıyor gerisini nasıl bir tehdit altında olduğumuzu siz düşünün artık..
Düzceli 7 ay önce
Bencede el atılması gerekiyor geç bile kalındı bu konuda
Birisi 7 ay önce
Nisandan beri arabayla işe gidip geliyorum mecburen.....
google 7 ay önce
koskoca google da kazalı minibüs haricinde bir görsel yok muydu ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı