banner851

banner614

İTFAİYE ARSASININ İHALE TARİHİ BELLİ OLDU…

Düzce Belediyesi Haziran ayı 2. birleşimi, Kültür Merkezi’nde yapılan oturum ile gerçekleştirildi. Toplantıda, Belediyeye ait 5 adet arsa nitelikli taşınmazın ihale yolu ile tahmini 5 Milyon TL’ye satılması meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

banner619
Gündem 11.06.2021, 11:45 12.06.2021, 18:42
1077

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı son toplantısı, Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi Celil Yağız Toplantı Salonunda Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında yapıldı.

Bir önceki birleşime ait tutanak özetlerinin oylanması ile başlayan toplantıda, 10 gündem maddesinden oluşan İmar Planları görüşülerek, meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Toplantıda, Arapçiftliği Mahallesinde bulunan belediyeye ait 5 adet arsa nitelikli taşınmazın ihale yolu ile satışı, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilerek, encümene satış yetkisi verildi. Arsa nitelikli taşınmazların tahmini değerlerinin 5 Milyon olduğu öğrenildi.

Öte yandan, son meclis toplantısında satılması için meclisten onay alınan taşınmazların ihale tarihi önümüzdeki aylarda netlik kazanacak. Bir önceki toplantıda satışına karar verilen Azmimilli Mahallesindeki mevcut itfaiye alanı ile Arapçiftliği mahallesindeki belediyeye ait taşınmazın ihale tarihi açıklandı. Yaklaşık değeri 4 buçuk milyon TL olan mevcut itfaiye arazisi ile yaklaşık maliyeti 400 bin TL olan Arapçiftliği mahallesindeki arsa, 6 Temmuzda düzenlenecek ihale ile satışa çıkartılacak. İhale sırasındaki tekliflerde fiyat artırımı göz önüne alındığında Düzce Belediyesinin kasasına bu satışlardan 5 buçuk milyon girmesi bekleniyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Selçuk 4 ay önce
Arsa neden satılıyor. Başkan sözde yeliş alan meraklısı. Orası park olsun . Düzce'de yeşillik kalmadı.
Tatar Ramazan 4 ay önce
Batik belediye... iktidar belediyesi batmış. Şimdi satışlar başladı.
Polyannayı dağa kaldırmış 4 ay önce
Adam parasızlıktan belediyenin yerlerini satıyor, manşete “kasaya milyonlar girecek” yazılmış. Bu nasıl gazetecilik! Üstelik arsanın “maliyeti” değil, yaklaşık değeridi, ederi vs. dir o. Maliyet ne!