banner851

banner614

İTİRAZ SÜRECİ BAŞLADI

Düzce Belediyesi’nin mayıs ayı toplantılarına damga vuran 20 mahallenin mücavir alana dahil edilmesi kararı, askıda! 1 ay askıda kalacak olan imar planlarına 18 Haziran 2016 tarihine kadar itiraz edilebilecek.

banner619
Gündem 29.05.2016, 12:50
3573
İTİRAZ SÜRECİ BAŞLADI

 Düzce Belediyesi Mücavir Alan Sınırları içine Kadıoğlu, Çerkez Taşköprü, Yeni Taşköprü, İstilli, Mahmure, Bahçeköy, Ozanlar, Otluoğlu, Turaplar, Küçükmehmetler, Küçükahmetler, Hacıahmetler, Pınarlar, Gökçe, Kirazlı, Paşaormanı, Eski Mengencik, Doğanlı, Büyükaçma, Çalıcuma köylerinin dahil edilmesi kararı belediye meclisinde 06 Mayıs 2016 tarihinde onanmıştı.  Karar, 18 Mayıs 2016 tarihinde kesinleşerek inceme ve itiraz süreci için askıya çıkarıldı.

Söz konusu değişiklikler, 18 Haziran 2016 tarihine kadar Cedidiye Mahallesi Belediye Hizmet binasında bulunan ilan panosunda askıda kalacak. Askı süresinin tamamlanmasının ardından imar parsellerine yapılan itirazlar yeniden değerlendirilecek.  Tüm bu itiraz ve değerlendirme süreci tamamlandığında sorumluluğunda 56 mahalle olan Düzce Belediyesi'nin mahalle sayısı kesin olarak 76’ya yükselecek.

HABER,S.KAŞKIR 

banner844
Yorumlar (9)
Duyarlı vatandaş 5 yıl önce
Köylerime ve köylülerime yazık olacak,Belediye iller bankasından daha fazla para alabilmek için yapıyor bunu,hizmet götürmek için değil.İnşAllah itiraz ederler...
vatandas 5 yıl önce
Mücavir alana alınmasından sonra artık bu köylerdede belediyeden inşaat ruhsatı alınması gerekiyor.Dolayısıyla vatandaş ruhsat harcı ödeyecektir.Hizmet diyorsanız diğer mücavir köylere ne yapılabilmişse.Birde artısı var emlak vergisi.
kral 5 yıl önce
Adamın elinden Audi yi alırsanız o bi şekilde alır geri para bi yerden akacak
Murat Özdemir 5 yıl önce
Bu mücavir alan mevzusu bölge halkına tam olarak anlatılmadı. Bunun en büyük sebebi tamamen Belediye çıkarlarını gözetmesidir. Bölge halkını itiraza davet ediyorum. Hep birlikte hareket edersek mahkeme kararları doğrultusunda hakkaniyetli bir karar alınacaktır...
tatar43 5 yıl önce
amaç halka hizmet değil belediye gelirlerini arttırmak ve rant elde etmek. hizmet götürmek olsa düzce şehir merkezindeki yollarını yapar. artık merkezde asfalt yol kalmadı her taraf kazılmış çukur. geçen yıllarda kazılmış olan yollara bile asfalt atılmadı yenileri kazılıyor. belediyenin yapmış olduğu bir şey daha görmedim. yol yok otogar zaten unutuldu. kışın zaten karla mücadelesini de gördük. Belediyelerin bilmediğimiz başka görevlerimi var.
öz köylü 5 yıl önce
muhtarlar biraz kişiliğinizi ordaya koyun ve adam gibi köyünüzü köylünüsü mahreminize sahip çıkın bu işin vebali büyük olur belediye merkeze sahip çıkamıyo oralara zaten bakmazişi güçü milletin zararına ALLAH AŞKINA düzce ye iyi gelecek die yırtınıyorlardı ne yaptı elle tutulyr gözle görünür bırakın artık şunun peşini UYANINN
Beyaz Tavşan(white rabbit 5 yıl önce
Arkadaşlar;
Lütfen bu karara itiraz edin.Eğer bu köyler mahalle olursa,Köy tüzel kişiliklerine ait bütün mal varlıkları meralar.otlak alanlar belediyeye geçecek ve tabii buralar imara açılacak(bunu tahmin etmek çok zor değil)Ayrıca bu köylerde yaşayanlar hayatlarında ilk kez emlak vergisi,çöp vergisi,su parası,imar parası gibi ücretler ödeyecekler.İnanın belediye bu köyleri İller Bankasından daha fazla para almak için(çünkü ödemeler nüfusa göre yapılıyor) yapıyor,hizmet götürmek için değil.Arkadaşlar Türkiye'de köy olmak mahalle olmaktan daha iyidir.Kiremit ocağı yıllarca mahalle olmamak için boşuna direnmedi.
Saygılarımla...
Cabir bas 5 yıl önce
2O kôy halkinin secerek onurlandirdigi Sayin muhtarlar haydi gôsterin kendinizi yarin is isten gecince hic bir hayvan besleyemessiniz bahcenizdeki kôpeginizin havlamasi kûmeslerinizdeki horozlarin ôtmesi bile belediyenin yasak kapsamina girer. ve bu isi bôlge idare mahkemesi halleder
vatandaş 5 yıl önce
hepsi akp den korkuyor,güya hepsi karşılar,itiraza gelince yoklar dümenin suyundalar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın