banner615

banner614

banner701

İYİ PARTİ STANTLA FARKINDALIK OLUŞTURDU

banner619

İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle Anıtpark’ta stant kurarak, vatandaşlara broşür dağıttı. İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nuran Sayman, mesajında, “Bir gün değil her gün kadına yönelik şiddete karşı durmalıyız.” ifadesini kullandı.

Gündem 23.11.2019, 17:00
695
İYİ PARTİ STANTLA FARKINDALIK OLUŞTURDU
banner785

 İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nuran Sayman, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak konunun önemini vurguladı. 
 Sayman, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve dayanışma gerek dünya genelinde gerekse de ülkemizde kökleri çok eskiye dayanan toplumsal bir sorundur ve sadece kadınların değil tüm insanlığın üzerinde hassasiyetle durması gereken bir konudur.
 Kadın cinayetleri basta olmak üzere kadınların sosyal ve çalışma hayatları basta olmak üzere ekonomik, cinsel ve duygusal olarak yaşadıkları birçok şiddet içerikli davranış ile genelleyebileceğimiz bu sorun 6284 Sayılı Kanun ve kadın hakları ile alakalı uluslararası sözleşmelerin uygulanmasında yaşanan aksaklıkları da göz önüne aldığımızda daha pratik ve toplumun tüm kesimlerinin üzerinde uzlaşacağı bir çözümü gerekli kılmaktadır.  Anıtpark’ta kurduğumuz stantta farkındalık oluşturmak adına bilgilendirici broşürlerini dağıttığımız kadına yönelik şiddet ile mücadele ve 6284 Sayılı Kanun kapsamındaki tüm tedbirlerin alınmasını çok önemsiyor, atılacak adımların ilgili sorunlara ciddi çözümler üreteceğini düşünüyoruz. 
Bir gün değil her gün kadına yönelik şiddete karşı durmalıyız. Toplum bilinçlenmeli ve her kesim bu konu üzerinde, bir annenin evladı olarak, tavizsiz çalışmaya devam etmelidir. Kadınlarımız her şeyin en iyisine layıktır.”

 
Yorumlar (6)
Akkaşık iftiracı yorumlar 1 yıl önce
Habur'dan zılgıtla Pkk'liları getirenler, Seçim den önce Apo'nun katil kardeşinini TRT ye çıkaranlar, Hoca efendi deyip Fötöyle iş tutanlar başkalarına iftira atamazlar.
üzeyir veli 1 yıl önce
24 kasımı atlayıp nereye gidiyorsunuz?Neden öğretmenlerin farkında olmuyorsunuz?Anlaşılan hiç mektep medrese görmediniz herhalde!!
Sebahat Nuray 1 yıl önce
DEDİ... ve köşesine çekildi. Ekmek var mı. Yemek var mı. İş var mı. Çözümünüz var mı. Lak lak lak...
Duzcede istemiyoruz 1 yıl önce
Siyaset yeterince sisli, neüdü belirsiz fetoden bozma bir siyasi yapiyi duzcede istemiyoruz...
Cuneyt 1 yıl önce
Pkk destekciniz chp ve hdp.saadet kankileriniz nerde..
Iddia 1 yıl önce
Şu parti malum örgütten bi uzak dursa
13°
açık