banner851

banner955

İYİLER BURÇİN’İN MUMUNU SÖNDÜRDÜ…

Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Burçin Sarıcan, dün Kültür Merkezinde yapılan Belediye Meclis Toplantısı Eylül Ayı 2. Oturumunu karıştırdı. Sarıcan’ın Düzce’de ki basın kuruluşlarına servis ettiği “Başkan Özlü 239 Milyon hibe buldu” haberinin asılsız olduğu ortaya çıktı. 239 Milyonun 100 Milyon TL’sinin kredi olduğu tespit edildi. İYİ Partili Meclis Üyeleri geriye kalan 139 Milyon içinde araştırma başlattı.

Gündem 13.09.2020, 15:02 13.09.2020, 23:34
3695
İYİLER BURÇİN’İN MUMUNU SÖNDÜRDÜ…
banner1032

Düzce Belediye Meclisi Eylül ayı 2. Oturumuna Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Burçin Sarıcan damgasını vurdu. Sarıcan’ın “Başkan Özlü 239 Milyon hibe buldu” açıklamasının asılsız olduğunu, İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar ortaya çıkarttı.

Sarıcan’ın Düzce Basınına servis ettiği haber kamuoyunu yanıltırken, başarılı çalışmaların altına imzasını atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye de zarar verdi. Düzce basınına “Başkan Özlü 239 Milyon hibe buldu” şeklinde haber servis eden Sarıcan’a en büyük tepkiyi MHP ve İYİ Partili Meclis Üyeleri gösterdi. MHP ve İYİ Partili Meclis Üyeleri, Sarıcan’ın derhal görevden alınması gerektiğini belirttiler.

Toplantıda, konu ile ilgili söz alan Çakar, söz konusu 100 milyon TL’ni hibe değil, (DSİ) Devlet Su İşleri’nden borçlanarak 30 yıllığına alınacağını söyledi. Düzce Kamuoyunu doğru bilgilendirmeyenleri kınadığını söyleyen Çakar, Düzce’ye yapılan altyapı yatırımlarına karşı çıkmadıklarını, Başkan Faruk Özlü ve ekibinin vatandaşa gerçekleri doğru bir şekilde anlatmasını istedi.

“139 Milyon içinde araştırma başlattık”

Çakar ayrıca, konu ile ilgili Öncü Haber Muhabirine yaptığı açıklamada, “Geriye kalan 139 Milyonun da hibe olmadığına inanıyoruz. Bunlar Düzce’ye gelen her parayı, Faruk bey getirdi diyorlar. Bu kamuoyunu yanıltmaktır. Geriye kalan 139 Milyon içinde araştırmalarımız sürüyor” dedi. 

Haber: Savaş ARI

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (12)
Ay-ba 2 yıl önce
Yanlış anlaşılma olmuştur belki
SG 2 yıl önce
Kime inanacağımızı biliyoruz.
Dedikodu ile siyaset yapan iyilere değil herhalde. Partilerini yönetemeyenler aidat ödemeleri için birbirlerinin dedikodularını yapanlar kentin yönetimine müdahil olmasınlar.
MUHİTTİN 2 yıl önce
Yolda gezerken bakan danışmanı ol, yetmez gel belediyede İnsan kaynakları müdürü ol, kimse de sormaz sen hangi yetenek, beceri, kabiliyet, eğitim sebebiyle bu işlere layık görüldün diye.
Osman 2 yıl önce
Borcumuz yetmiyor gibi daha da borçlandırdı belediyeyi. Memleketin hali ortada, bi de bu kadar para hibe mi edeceklerdi Düzce'ye. Hem de Düzce'ye!
Rıza 2 yıl önce
Önceki dönemler de böyle başkandan başkan tipler vardı (Örnek Ali Güney). Nerdeler şimdi? Düzce içinde gezebiliyorlar mı kendilerini bulup bir sormak lazım.
Veysel 2 yıl önce
Üniversite otoparkının paraları da araştırılsın
Şaban Cemal 2 yıl önce
Fetö nün kayıp milyonlarınıda araştırsınlar
Düzceli 2 yıl önce
Hibe para miltarını söyleyene bak parayı saymasını bilmiyor sanırım.Özlü kendi yapar açıklamayı oda kim oluyorki her ......maydanoz oluyor,gerçi özlünün minnet borcumu varki hemen o koltuğa oturttu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık