banner851

banner955

Jandarma Duruma El Koydu

Jandarma ekipleri, Düzce Belediyesinin Muncurlu Atatürk Devlet Hastanesi ile Üniversite Hastanesi arasında sefer yapan otobüslere izin vermedi. Otobüsler, Beçi sapağında Jandarma ekipleri tarafından durduruldu.

Gündem 10.12.2009, 13:43
217
Jandarma Duruma El Koydu

Geçtiğimiz hafta, halk otobüsleri ile minibüsçüler arasında başlayan sefer krizi Jandarmanın olaya el koyması ile yeni bir boyut kazandı.
Jandarma Ekipleri, Üniversite ile Düzce Merkez arasında seferlere başlayan Düzce Belediyesi Özel Halk Otobüslerinin seferlerini izinleri yok gerekçesi ile durdurdu. Geçtiğimiz hafta Beçi Kooperatifi Başkanı Erdoğan Özcan’ın protokol olmadığı ve usulsüz bir şekilde seferlerin başladığına yönelik itirazlarının Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel bir açıklama yapmış ve otobüslerin hastanelere sefer yapmasının İl Hıfzısıhha kararı olduğunu söylemişti. Otobüslerin seferlere devam etmesi ile birlikte dün Jandarma olaya el koydu. Jandarma ekiplerinin izin belgeleri olmadığı gerekçesiyle Beçi sapağında durdurduğu özel halk otobüsleri şoförleri ise çaresiz bir şekilde iki belediyeden gelecek haberi bekledi. Otobüslerin durdurulduğu yere gelen Düzce Şehir içi Halk Otobüsleri Kooperatifi Yetkili Müdürü İhsan Bayraktutar, “ Düzcemize son sistem otobüsleri getirerek halkımıza hizmet vermek istedik. Konuralp ile Düzce Belediyeleri arasında bir protokol imzalandı. Ama protokol geçmiyor denilerek araçlarımız durduruldu ve yolcularımız indirildi. Biz bu arabaları alırken sakat ve özürlü vatandaşlarımızı düşündük. Biz halkımıza hizmet veriyoruz ama bazı konularda yardımcı olmuyorlar. İzin belgesi istiyorlar ama iki belediye arasında protokol yapıldı. Ne olduğunu anlayamadık. İki belediye başkanı arasında görüşmeleri bekliyoruz. Kalıcı konut ve şehir içinden gelen iki aracımız var. Ama zorluklarla karşılıyoruz. Belediyelerden gelecek haberi bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
19
açık