banner851

banner955

Kaçak işçi çalıştıranları kötü sürprizler bekliyor.!

SGK İl Müdürü Canbasoğlu Kaçak İşçi Çalıştıran İşletmeleri Uyardı ve kurulan yeni birim Sayesinde bu tür girişimlerin anında önleneceğini açıkladı.

Gündem 18.11.2008, 12:49
214
Kaçak işçi çalıştıranları kötü sürprizler bekliyor.!

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve genel sağlık sigortası Kanunu kapsamında kurulan İzleme, Değerlendirme, Bilgilendirme ve Kontrol Daire Başkanlığı artık işletmelere göz açtırmayacak. Kaçak işçi çalıştırmanın önüne geçmek ve kayıt dışı istihdamı önlemek amacıyla kurulan birim hakkında bilgiler veren Sosyal Güvenlik Kurumu Düzce İl müdürü Nurten Canbasoğlu birimin Düzce'de de faaliyete geçtiğini açıkladı. Düzce'de kayıtdışı istihdamın fazla olduğuna dikkat çeken Canbasoğlu, kısıtlı personelle hizmet verdiklerini ve Yoklama memurlarının her yere yetişemediklerini belirterek, faaliyete geçen yeni birim sayesinde kaçak işçi çalıştıran firmaların elektronik ortamda anında tespit edilebileceğini söyledi.

Yeni Sistemin Kendilerine büyük kolaylık sağlayacağını belirten Canbasoğlu, Kaçak ve sigortasız işçi çalıştıran firmaların ileride acı bir reçete ile karşılaşabileceklerini ve korkunç para cezaları ödemek zorunda kalabileceklerini belirterek işverenleri uyardı ve kurulan yeni birimin tüm kurumlarla işbirliği içerisinde elektronik ortamda bu tür işlemleri takip edeceğini söyledi.

Yorumlar (0)
17
kapalı