banner851

banner955

“Kadın çiftçiler yarışıyor.”

Tarım İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi yarışmasının ilk etabı yapıldı.

Gündem 19.02.2009, 14:58
237
“Kadın çiftçiler yarışıyor.”

Tarım İl Müdürlüğü, kadın çiftçilere, eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını göstermek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla yarışma düzenledi. “Kadın çiftçiler yarışıyor” adlı bilgi yarışmasının ilk etabı bugün yapıldı. Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan ve Tarım İl Müdürü Ayhan Ünal'ın da seyirci olarak katıldığı kadın çiftçilerin yarıştığı yarışmaya ilgi büyüktü.

Bu yıl düzenlenen yarışmaya müracatların fazla olması nedeniyle Merkez İlçe temsilcisinin belirlendiği yarışmaya 8 gruptan oluşan 16 bayan çiftçi katıldı. Merkez İlçe temsilcisinin belirlenmesi için yapılan yarışmaya Beyköy 2 grup, Gölormanı 2 grup, Sinirci, Kaymakçı, Yayla ve Yeniaynalı köylerinden toplam 8 grup halinde 16 kadın çiftçi katıldı. Düzenlenen yarışmada birinci olan grup, İl Finalinde Merkez İlçeyi 26 Şubat'ta yapılacak il finalinde temsil edecek. 26 Şubat'ta yapılacak İl Finalinde birinci seçilecek gruba birer buzağı ve 300 TL para ödülü, ikinci gruba 200 TL, üçüncü gruba ise 100 TL para ödülü verilecek.

Bugün yapılacak yarışmada birinci olan Beyköy'den katılan İstiklal Mahallesi grubundaki kadınlar Merkez ilçeyi il finalinde temsil edecek.

Yorumlar (0)
28
kapalı