banner615

banner614

banner701

KADINA ŞİDDET 'DUR' DEMEK İÇİN TOPLANDILAR

banner619

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü” kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yürüyüş düzenledi. AK Parti Düzce Kadın Kolları Cedidiye Camii önünde yaptığı basın açıklamasının ardından, pankartlar ile Anıtpark meydanına yürüdü.

Gündem 25.11.2019, 13:44 26.11.2019, 11:54
605
banner785

AK Parti Kadın Kolları eş zamanlı olarak Türkiye genelinde “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü” dolayısıyla Düzce’de yürüyüş düzenledi. Düzenlenen yürüyüşe Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ve çok sayıda kadın katıldı.
 Düzce Belediye binası önünde bir basın açıklaması  yapan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş şöyle konuştu:  Bugün “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü”! Biz ak kadınlar  olarak aşağıdaki çağrımızı sadece kadınlara değil, insanlıktan bir nebze nasibini almış herkese yapmak üzere, 81 ilimizde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız.

Bizler AK Parti’nin 5 milyona yaklaşmış kadın üyesi adına, genel geçer cümleleri kurmak ve “dostlar alışverişte gözüksün” misali buluşmalar için toplanmadık.
Dünyada  kadın ve şiddet kelimelerini kullanarak oluşturulmuş cümleler ile, ülkemizde ya da yurtdışında siyasi istismar yapanlar gibi üstünlük taslamak için de toplanmadık.
Sadece kendi rahatlığını ve konforunu düşünüp, her fırsatta sahte gözyaşları dökenler gibi olmak için de burada değiliz.
17 yılı aşkın iktidarımızda, her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık.
“Kadınlara Karşı Ayrımcılık Irkçılıktan Beterdir” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli hanımefendinin, her platformda göstermiş oldukları samimi duyarlılıkları milletimizin malumlarıdır. Yıllardır sürdürdükleri kapsamlı mücadeleler ile kadına ve aslında insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edilmiştir.
Bu dönem içinde, gerek partimiz gerekse kurulan tüm hükümetlerimiz ve özellikle de kadından sorumlu bakanlarımızın tavizsiz mücadeleleri ve saygın çabaları apaçık ortadadır. Bugüne kadar kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili yapılmış yasal düzenlemelerle kadınlarımızın ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesine önemli katkılar sağlanmıştır.”
 
Yapılan basın açıklamasının ardından grup pankartlar ile Anıtpark meydanına yürüdü. Etkinlik yürüyüşün ardından son buldu.
 

Yorumlar (7)
DÜZCELİ 1 yıl önce
KADINA ŞİDDET 2009 YILINDA İMZALANAN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN SONRA HER GEÇEN GÜN ARTMIŞTIR VE ARTMAYA DEVAM ETMEKTEDİR BOŞANMALAR KEZA AYNI ŞEKİLDE ÇOĞALMIŞTIR

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLMELİ.
Şiddete hayır 1 yıl önce
Kadına şiddetin sebebi acaba kadınlara verilen bu kadar fazla özgürlük olabilirmi kadın her türlü naneyi yerken kadının beyanı esastır derken kdın 6 ay evli kaldığı adamdan aldığı nafakayı sevgilisiyle çatır çatır yer sonrada adam suçlu ohhh ne ala
Serçe 1 yıl önce
Ak kadınlar gece gündüz her fırsatta objektiflere poz vereceğinize fakiri fukarayı hastayı gezin. Mahalle muhtarlarıyla koordineli çalışırsanız iyi olur. İşiniz gücünüz giyinip kuşanıp düğün düğün gezip yiyip içmek bıktık artık aynı yüzleri
Aa 1 yıl önce
İl başkanının yüzündeki mimik nedir öyle?
kadın 1 yıl önce
– Ka­dın­lar iş ara­dı­ğı için iş­siz­lik yük­sek.”
Meh­met Şim­şek / AKP Ba­ka­nı
– Kız­lar oku­yun­ca er­kek­ler ev­le­ne­cek kız bu­la­mı­yor.”
Er­han Ek­mek­çi / AKP İl Ge­nel Mec­lis Üye­si
– Türk ka­dı­nı evi­nin sü­sü­dür.”
Vec­di Gö­nül / AKP Ba­ka­nı
– Her­kes için­de kah­ka­ha atan ka­dın if­fet­li de­ğil­dir. (Bülent Arınç)
kadın 1 yıl önce
Nacizane bir kaç özlü söz bırakalım şuraya
– Ben za­ten ka­dın er­kek eşit­li­ği­ne inan­mı­yo­rum
Tay­yip Er­do­ğan Ka­dın der­nek­le­ri ile yap­tı­ğı top­lan­tı­da.
– Ka­dı­na şid­det abar­tı­lı­yor
Tay­yip Er­do­ğan Son 7 yıl­da %1400 ar­tan ka­dın ci­na­yet­le­ri hak­kın­da
Yal­nız bı­ra­kı­lan ya da­vul­cu­ya ya zur­na­cı­ya
Tay­yip Er­do­ğan / Mü­nev­ver Ka­ra­bu­lut ci­na­ye­ti hak­kın­da.
– Med­ya olay­la­rı abar­tı­yor. Ka­dı­na yö­ne­lik şid­det al­gı­da se­çi­ci­lik
Fat­ma Şahin
Fikret 1 yıl önce
Bunlar ak kadınlarmı
açık