banner851

banner955

KADİR ERDOĞAN ŞEREFLİCE ÇIK, ‘ŞEREFSİZ VE NAMUSSUZ’ KİM AÇIKLA

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Öncü Radyo ortak yayınında ilgiyle takip edilen son bölümünde İYİ Parti’nin yereldeki ve geneldeki son durumu değerlendirdi. İYİ Partili Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit kardeşine ettiği ağza alınmayacak küfrün ardından Düzce Teşkilat Başkanı Kadir Erdoğan’ın sosyal medyadan paylaştığı isimsiz hakaretlere atıfta bulunan Ünsal, “Siz daha iktidara yürümeden millete dümdüz giderseniz ahlakından, şerefinden, bacısından, anasından dümdüz giderseniz ve gidiyorsanız da Allah muhafaza bir iktidar olursanız n’olur?” dedi. Ünsal ayrıca, “Kadir Erdoğan şereflice çık, ‘şerefsiz ve namussuz’ kim açıkla” sözleriyle Erdoğan’ı ağır şekilde hedef aldığı isimleri açıklaya davet etti.

Gündem 09.11.2021, 15:30 09.11.2021, 17:31
1669

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, lideri Meral Akşener’in Bingöl ziyareti sırasında kendisini eleştiren şehit ağabeyine ağza alınmayacak bir küfür etti. Türkkan’ın skandalına toplumun her kesimi tepki gösterdi. Bunu ilk başta bir provokasyon ve yalan olarak değerlendiren Türkkan, daha sonra özür dilemek zorunda kaldı. İYİ Parti, Türkkan’ın skandalının ardından sadece grup başkanvekilliği görevinden almakla yetinirken, Akşener partisinin grup toplantısında Türkkan’a sahip çıktı.

İYİ Parti’de genelde bunlar yaşanırken yerelde de isimsiz hakaretler gündeme geldi. İYİ Parti Düzce Teşkilat Başkanı Kadir Erdoğan, sosyal medya hesabından isim vermediği kişi ya da kişilere ağır hakaretler savurdu.

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Öncü Radyo ortak yayınında ilgiyle takip edilen son bölümünde İYİ Parti’nin yereldeki ve geneldeki son durumu değerlendirdi. Ünsal, “Siz daha iktidara yürümeden millete dümdüz giderseniz ahlakından, şerefinden, bacısından, anasından dümdüz giderseniz ve gidiyorsanız da Allah muhafaza bir iktidar olursanız n’olur?” dedi.

‘İYİ Partili troller şehitliğini hafife aldı’

Programa Türkkan’ın toplumun her kesiminden tepki çeken küfür skandalına değinerek başlayan Ünsal, “Bugün gündemimizde Türkiye gündeminde olan fakat Düzce gündemine çok gelmeyen bir konudan bahsedeceğiz. Düzce gündeminden bahsediyorum. Biliyorsunuz İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan bir şehit ailesine küfür etti. Tabii herkes kendi açısından baktı, İYİ Partili troller dediler ki “Bu mayın patlamasında şehit olmuş, fazla da önemli değil”. Ama şehitlik makamını almış, fazla da önemli değil. O mayın orada olmasa canına belki de kast olmayacak ve yaşıyor olacaktı.” dedi.

‘Dervişin fikri neyse zikri de oymuş’

Konunun bulandırılmaya çalışıldığını kaydeden Ünsal, “Onlar oradan işi bulandırdılar. Bir taraftan da “Senin çocuğun travestilerin olduğu ortamda doğum günü kutlamaları yapıyor, eğleniyor.” falan filan. Oradan da herkes sulandırdı bu meseleyi. Allah her birimize nasip etsin şahadet makamını, memleket için millet için devlet için ölmeyi. Çok yüksek bir makam. ‘Siz onları öldü sanırsınız, aslında onlar yaşarlar’ diye dini bir inanış var bir ayeti kerime var. Şehitler ölmez ve burada şehit ailesine küfür eden hakaret eden sinkaf eden ve o alanda onun kafasını tutup, aslında orada bir şefkat yoktu bir şiddet vardı, aslında sürükleyerek getirdi Lütfü efendi… Küfür etti, grup başkanvekilliğinden istifası istendi, istifa etti. Dervişin fikri neyse zikri de oymuş.” diye konuştu.  

‘İYİ Parti’de Türkkan gibiler siyaset yapıyorsa, milliyetçilik nerede?’

İYİ Parti’nin milliyetçi muhafazakar bir çizgiden bahsederken geldiği noktaya temas eden Ünsal, “Bir şehit ailesine bu şekilde hakareti hak gören bir iradeden bahsediyoruz. Eğer İYİ Parti gerçekten milliyetçi ve muhafazakâr bir çizgideyse, kendisine burası Kürdistan diyenlere sessiz kalıp da bu uğurda mücadele veren şehitlere küfür edecek kadar densiz bir halde bir adam orda siyaset yapıyorsa ve bu partinin adı da milliyetçilik ve muhafazakârlıksa Lütfü Türkkan orada siyaset yapıyorsa bunun inandırıcılığı kalmaz. Bu bir. Ve ben zaman içinde İYİ Partili arkadaşlarla oturduğumda birçok konuda yaklaşımlarına değer verirken bunun ciddi anlamda Düzce’de İYİ Parti veya o cenahtan tepki verilmediğine de vakıf oldum. Benim gibi yüzlerce binlerce insan da vakıf oldu.” dedi.

‘Kadir Erdoğan şereflice çık, ‘şerefsiz ve namussuz’ kim açıkla’

Düzce’de sert bir şekilde kınanamayan durumun aksine partinin Düzce teşkilatında da baş gösterdiğini söyleyen Ünsal, “İşin enteresanı şu. Hakaret etmesi, sinkafta bulunması siyasette bir erdem görür mantığıyla beraber bu Düzce’ye de yavaş yavaş sirayet etmiş. Biliyorsunuz İYİ Parti’nin teşkilat başkanı Kadir Erdoğan sosyal medyasında bir açıklamada bulundu. Mesele Olimpiyat Kavşağı. Olimpiyat Kavşağı olmuş Sancaklı Kavşağı olmuş biz buna girmeyelim. Girmedik de girmeyeceğiz de. Ama burada şunu diyor:  “Olimpiyat Kavşağı konusunu kim siyasete sülalelere etnik köken milliyetçiliğine dayandırmak istiyorsa, bunu el altından dedikodu ile adam göndererek araştırma gereği duyuyorsa, şerefsizdir, namussuzdur ahlaksızdır, düzce düşmanıdır, bölücüdür, provokatördür.” Kim bu? Bu şerefsiz namussuz ahlaksız kim? Bunu biz çok merak ediyoruz. Bu İYİ Parti Teşkilat Başkanı Kadir Erdoğan, şerefli ve namusluca, ahlaklıca çıksın bu ‘ahlaksız, namussuz, şerefsiz’ dediği adamı izah etsin. El altından dedikodu ile adam göndererek kim bu? Eğer şerefliysek namusluysak ahlaklıysak diyeceğiz ki bu adam budur.” dedi.

‘Akşener mağdur edildi, millet sahiplendi’

İnsanların İYİ Parti’ye ilgisinin arttığı bir dönemde bu durumların meydana geldiğini söyleyen Ünsal, “İnsanlarımız İYİ Parti’ye teveccüh etmeye başladılar. Bir muhabbet beslemeye başladılar, ilgi göstermeye başladılar. Meral Hanımefendi siyasete girdiği zaman hakikaten mağdur edildi. İnsanlar mağduru sahiplenir, Türk milleti sahiplenir. Nasıl ki Tayyip Erdoğan’ı sahiplenip de minareler süngümüz miğferimiz diye okuduğu şiirden dolayı cezaevine attı, bu sistem ve bunu sahiplendi. Meral Akşener de siyasi mücadelesine çıktığı zaman hakikaten çok mağdur edildi.” dedi.

‘İktidara gelmeden millete dümdüz giderseniz iktidar olursanız ne olur?’

Gelinen noktada İYİ Partili siyasetçilerin ‘İktidara yürüyoruz’ söylemini de değerlendiren Ünsal, “‘İktidara yürüyor’ diyorlardı. E siz daha iktidara yürümeden millete dümdüz giderseniz ahlakından, şerefinden, bacısından, anasından dümdüz giderseniz ve gidiyorsanız da Allah muhafaza bir iktidar olursanız n’olur ya? İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Bey istifa etti ya özür diledi milletten, şimdi ben Kadir Erdoğan’ın ‘Şerefsiz, namussuz, ahlaksız, Düzce düşmanı’ dediği adamı merak ediyorum. Ya bunu adam gibi açıklasın. Şerefliyse, ahlaklıysa, namusluysa, Düzce sevdalısıysa, bölücü değilse, provokatör değilse ya bunu açıklasın ‘Bu adam şudur desin’. O da yarın bu söylediğinden dolayı alkışlanıyorsa takip ediliyorsa partide o zaman herkes iyi düşünmeli.” ifadelerini kullandı.

‘Öyle karanlıktan işmal etmenin anlamı yok, bu işin peşindeyiz’

Erdoğan’ı hakaret dolu paylaşımı üzerinden hedef aldığı kişi ya da kişileri açıklamaya çağıran Ünsal, “Daha iktidar yolundaki millete sövüp sayan, dümdüz eden, ‘Namussuzdur, şerefsizdir, ahlaksızdır’ bilmem ne ifadelerini kullanan insanlar ya iktidar olurlarsa… Maalesef durum bu. Lütfü Türkkan konusunda hanımefendi ne yapar bilmiyorum ama Sayın Meral Akşener, Sayın Yunus Özay Er; lütfen şu paylaşımdaki dedikoduyu yapıp adam araştıran el altından kim iş çeviriyorsa, saman altından su getiriyorsa, adam göndererek kim araştırma yapıyorsa, ‘Bu şerefsiz, bu namussuz, bu ahlaksız kimse Kadir Bey açıklamıyorsa bunu açıklamak size düşer. Bunun bir izahını istiyoruz. Bunu bir öğrenmek istiyoruz. Bunu Cumayerli Necati değil bu partinin teşkilat başkanı söylüyor. Öyle karanlıktan işmal etmenin anlamı yok,  ateş etmenin de anlamı yok. Bu işin peşindeyiz. Bu şerefsiz, namussuzu, ahlaksız dediğiniz kimse bunu şerefiniz namusunuz ahlakınız varsa açıklayın.” diye konuştu.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

banner844
Yorumlar (12)
Halk 1 yıl önce
Heryerde bu Aktrol...
Seyyah 1 yıl önce
Beğenmeyen arkadaş neyi beğenmedi acaba?
sakal 1 yıl önce
şehide kelle apoya sayın kürdistan dan hoş geldiniz derken apo nun kardeşini oy için trt ye çıkarırken hendeklere müsaade edilirken neredeydiniz sayın ünsal
Seyyah 1 yıl önce
Oy isteyeceği insanın değerlerine küfrederek onlardan kendilerini iktidar yapmasını istemek; Yeni dünyanın en düşük politik stratejisi. Fakat gaye toplumu germek, kutuplara ayırmak.
CAN 1 yıl önce
DÜZCEDE DE VAR iyi PARTI ONLAR BILE TEPKI GÖSDERMEDI BE YAZIK
Davut Sam 1 yıl önce
Şeref ve haysiyet herkese nasip olmaz.
Uzm. 1 yıl önce
O adamin ettigi kufurlerden kimse bahsetmiyor.Koyun otlatirken kardesine mermi isabet etmis ve bu adamda bunu kullaniuor aktrol..Bu adam sosyal medyadanda ceza almiş..Reis habur kapisinda teroristler girerken kucak acarlarken neden bagirmadi acaba.facasimi yemedi..Artik yemiyoruz provakasyonlarinizi..Halk..
Tugay 1 yıl önce
Kadir abimizi iyi biliriz.ya siz sado bey..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız