banner851

banner955

Kamuda Eylem !

Türkiye Kamu-Sen tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen iş bırakma eylemine Düzce'de katıldı. Düzce'de de eğitimden sağlığa tüm alanlarda kamu görevlileri bir günlüğüne işi bıraktı.

Gündem 25.11.2009, 17:05
220
Kamuda Eylem !

Sendikalar bağlı memurlar iş bırakınca okullar tatil oldu, hastanelerde hizmet yavaşladı, kamu dairelerinde görev yapan memurlar görevlerine gelmedi.

Memurlara toplu sözleşme ve grev hakkı tanınması, ekonomik durumlarının iyileştirilmesi amacıyla hükümete “uyarı grevi” olarak düzenlenen iş bırakma eylemine Düzce'de, Türk Kamu-Sen, Türk Sağlık-Sen ve Eğitim-Sen'e bağlı memurlar katıldı. Eylemde, Türk Sağlık-Sen Düzce Şubesi tarafından yapılan açıklamada, “ Yaptığımız eylem, kamu görevlileri kadar vatandaşlarımızında yaşam memnuniyetini artırmak içindir. Daha iyi bir hizmet sunumu, daha mutlu bir kamu çalışanı ile mümkündür. Bu noktada yaptığımız her eylem, dile getirdiğimiz her talep, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek içindir. Yıllardır bütün olumsuzluklara rağmen kesintisiz hizmet üreten kamu görevlileri olarak, en temel hakkımız olan insanca yaşam ve adil paylaşım için kullandığımız demokratik hakkımıza herkesin saygı duymasını istiyoruz. Türkiye Kamu-Sen bu eylemi, yıllardır ihmal edilen, kaderiyle başbaşa bırakılan işçinin, esnafın, çiftçinin, dar ve sabit gelirli tüm kesimlerin eylemi gibi gördü.”

banner844
Yorumlar (0)
20
açık