banner851

banner614

KANAYAN YARAYA NEŞTER!

banner619

Düzce’nin kanayan yarasına sonunda neşter vuruluyor. Yıllardır atıl olan kalıcı işyerleri sorunu Vali Ali Fidan'ın el atmasıyla nihayet çözüme kavuşurken, bir kez daha akıllara “Bunca yıl neden değerlendirilemedi?“ sorusu geldi.

banner846
Gündem 30.09.2015, 11:38
6660
KANAYAN YARAYA NEŞTER!
banner844
1999 Düzce depremleri sonrası inşa edilen ancak büyük bir bölümü adeta çürümeye terk edilen kalıcı işyerleri, nihayet Düzce Valisi Ali Fidan'ın girişimiyle kullanılır hale geliyor. Yıllardır kamuoyunun atıllıktan kurtarılması için baskı yaptığı işyerleri için sık sık  ‘değerlendirilecek‘ açıklaması gelse de söylemlerin somut projelere dökülmemesi sürecin uzayıp gitmesine neden oldu.
 
Daha önce bir çok kurum tarafından istenen kalıcı işyerleri çeşitli nedenlerle kullanılır hale gelemedi. Özellikle Eski Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun üniversite bünyesine verilmesi için yoğun çaba sarfettiği işyerlerinin İl Genel Meclisi’nden onay çıkmaması nedeniyle askıda kalması bir süre gündemi meşgul etmişti. Tartışmaların üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra meclisten devir için üniversiteye yeşil ışık yansa da bu kez üniversiteden olumlu yanıt gelemedi.
 
Kalıcı işyerlerinde düzenleme yapılması için üniversitenin kasasında gerekli bütçenin olmaması sonucu yine hüsran yaşandı. Bir dönem Türk Hava Kurumu’nun da talipli olduğu ancak daha sona vazgeçtiği kalıcı işyerlerinde artık mutlu sona ulaşılıyor. Yaklaşık 15 yıldır yüzlerce işyerinin atıl vaziyette olması sorununa el atan Vali Ali Fidan, halka 2 müjde verdi.
Düzce nüfusunun önemli bir bölümünün yaşadığı Kalıcı Konutlar bölgesinde Semt Polikliniği ve yurt açılacak.Yıllardır madde bağımlılarının mekanı haline gelen ve içleri adeta harabeye dönen binin üzerinde işyeri artık amacına uygun olarak hizmet verecek. 

Haber;C.ÜSTÜNER
Yorumlar (20)
Cedidiyeli''ye 6 yıl önce
Sevgili cedidiyeli sabahtan akşama kadar 10 numara çay evinde 0 ''ın altı siyasi sohbetlerine devam et sen!!! Aklının ermediği işlere karışma...
ESERİNİZ OLSUN 6 yıl önce
Sayın valim,defalarca bu konuda duyarlı insanların feryatlarına şahit olduk.Bizler Düzce li olarak şehrimize okumak için gelen çocuklarımızın kanayan bu barınma konusununa bir an önce çözüm istiyoruz.Bu konuyu çözün eseriniz olsun.saygılar.
Hamşesi 6 yıl önce
Kral çıplak,
İşlemeyeceğini akıl edemeyip, Devasa işyerlerinin oralara yapılmasına onay veren MHP''li vekiller şimdi nerdeler.
O zamanlar yapılırken boşa olduğunu vatandaş anladı, vekiller anlayamadı.
efteni 6 yıl önce
Efteni otelinin de yurt yapılması ve atıl tesisin değerlendirilmesini istiyoruz.
Cedidiyeli 6 yıl önce
Sayın valim; siz yanınızda yer alan o selfici imamları camiye gönderin ki İŞ YAPABİLESİNİZ.Herkes anladığı işi yapsın.Zaten sırf bu beceriksizler yüzünde 10 senedir o yapılar virane oldu.Yazık...
İSMAİL TATLI 6 yıl önce
ŞİMDİ O İŞYERLERİNİ GEZERLER,SEÇİMDEN SONTA UNUTURLAR.BİR DAHAKİ SEÇİM AREFESİNDE YENİDEN NEŞTER VURURLAR.
lara 6 yıl önce
canları sıkıldı herhalde şöyle bir kalıcıya gidelim hava alalım biraz denmiş olabilir ..
Galip 6 yıl önce
Daha önceki vekiller düzceye civi cakmadılar birbiri ile kavga etmekten yazık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık