banner851

banner614

Kandiliniz kutlu olsun

İslam alemi için Ramazan'ı müjdeleyen ve manevi anlamı büyük olan Berat Kandili bu akşam kutlanıyor. Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatan bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor.

banner619
Gündem 05.08.2009, 18:37
199
Kandiliniz kutlu olsun

Mübarek gecelerden olan ve ramazanın geldiğini müjdeleyen Berat Kandili bu akşam kutlanıyor. Müslüman aleminin en önemli gecelerinden olan Berat Kandili münasebetiyle tüm camilerde programlar düzenlenecek.

Günahlardan arınmak, iç huzura ermek için en önemli gecelerden biri olan bu gecede bol bol dualar etmeli ve geceyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Kandil münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, "Kandil geceleri, Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tövbe ederek uzaklaşma imkanı sağlar" diyerek tüm Müslüman aleminin kandilini kutladı. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram ise Müslümanların bu gecede Allah'ın affına ve rahmetine nail olmasını diledi. Dinimizde büyük bir yeri olan kandil gecelerinin saadetine varabilmek için ibadet edilmesini ifade eden Bayram, tüm Müslüman aleminin ve Düzcelilerin kandilini kutladı.

Yorumlar (0)