banner851

banner614

KANGREN HALİNE GELMİŞTİ!

banner619

Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen işleri Müdürlüğü’nde çalışan taşeron işçilere yönelik üç yıldır uygulanması için mücadele verdikleri toplu iş sözleşmesi sorununun aşıldığını açıkladı. Kefeli, söz konusu işçilerin Ekim ayı maaşlarının zamlı olarak ödendiğini bildirdi.

banner846
Gündem 16.11.2017, 15:04 17.11.2017, 16:42
1437
banner844

Düzce Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerin kangren haline dönüşen sorunlarında mutlu son…  Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, 3 yıldır uygulanması için çaba gösterdikleri toplu iş sözleşmesi ile ilgili sorunların kısa süre önce çözüme kavuşturulduğunu açıkladı.

“Çalışanların anasının ak sütü gibi helal olan ücret artışları ve farkları ödenmedi”
Kefeli, yaptığı yazılı açıklamada, Belediye İş Sendikası olarak, Düzce Belediyesi’nde çalışan taşeron işçiler için 2015 yılı mart ayında, tüm engellemelere ve baskılara rağmen yoğun bir örgütlenme çalışması başlattıklarını belirterek, toplu iş sözleşmesi noktasında yaşadıkları sıkıntıları şöyle aktardı: “2015 ve 2016 yıllarında Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü çalışanları için Yüksek Hakem Kurulu tarafından gerçekleştirdiğimiz toplu iş sözleşmelerinin Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney tarafından uygulanmaması üzerine yasal süreç başlattık. 2017 yılında da Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen işleri Müdürlüğü taşeronlarında çalışan işçi arkadaşlarımızın toplu iş sözleşmelerini Yüksek Hakem Kurulu’ndan çıkarttık. Toplu iş sözleşmelerinin Uygulanması için Düzce Belediyesi’ne ve ilgili şirketlere resmi yazı ile müracaat ettik. Ancak çalışanların anasının ak sütü gibi helal olan ücret artışları ve farkları Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney tarafından gene ödenmedi.”

“Üç yıldır sürüncemeye bırakılan sorun çözüme kavuştu”
Göreve gelen Yeni Belediye Başkanı Dursun Ay ile yaptıkları görüşme sonrası, Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü taşeronları için Yüksek Hakem Kurulu’nun karara bağladığı toplu iş sözleşmelerinin uygulandığını kaydeden Kefeli, şöyle devam etti: “Ekim 2017 maaşları zamlı olarak ödenmiştir. Üç yıldır sürüncemeye bırakılan, taşeron işçilerin toplu iş sözleşmelerinin uygulanması sorununu çok kısa bir sürede çözüme kavuşturan, Düzce Belediyesi tarafından 15 yıldır ödenmeyerek kangren haline getirilen sendika aidatları konusunda, ödenmesi için talimat veren, çalışanların emeğine, alın terine ve kazanılmış haklarına saygı gösteren, Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun Ay’a çalışanlar adına çok teşekkür ediyoruz.”

Haber: C. ÜSÜTNER 

Yorumlar (7)
admin 4 yıl önce
Her seçimde hayırlı olsun bu iş bitti gibi açıklamalar yapıyorlar ama hiç bir hayırlı iş yaptıkları yok..artık yetti bu işi çözmedikleri taktirde tüm taşeron işçiler olarak cevabı 2019 seçimlerinde alacaklar....
oldumu 4 yıl önce
temizlik işleri var bayram seyran demeden çalışır ne olacak bunlar diğerleri cumratesi pazar diğer resmi tetillerde de tatilleri var imdatttt
isci 4 yıl önce
Temizlik, Yeypas, intas, destek hiz. neden yok. Yoksa korkudan sendikaya uyemi olmadilar. Hak verilmez alinir. Helal Olsun su ve fen calisanlarina haketmisler. Kalarlarda artik alilerden, kenanlardan, akiflerden vs. alirlar helalliklerni.
Sahipsiz 4 yıl önce
Belediyede sadece Taşeron olarak Su Kanal ve Fenişlerimi var Başkan diğerleri ne olacak...
Taseron 4 yıl önce
fen İşleri ve su İşleri mucadele verirken onlar Neredeydi.
Sendikalı 4 yıl önce
Sendikalarda olmasa işçinin hakkını hukukunu ne devlet arıyor ne de işveren gözetliyor. Hepsi işçinin üzerinden nasıl daha fazla para kazanırımın hesabını yapıyor. Aslında insanlar arasında eşitlik ve adaleti sağlayacak olan devlettir.
Irgat 4 yıl önce
İşçinin emekçinin asgari ücretlinin halinden öyle yüksek plazalarda ceylan derisi koltuklarda oturanlar anlamaz. İşçinin emekçinin halinden yalnızca onun gibi olanlar anlar. Keleş ve ekibini anlaması zaten beklenmez.