banner851

banner614

“KAPALI ALANLARDA DURMAKTAN KAÇININ”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, tüm dünyada tehdidini sürdüren Koronavirüs salgınına karşı, Düzce halkını uyardı. Özellikle kapalı alanlardan durulmaması gerektiğini belirten Yılmaz, salgınla mücadelede maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasını istedi.

banner619
Gündem 20.11.2020, 11:50
1876
“KAPALI ALANLARDA DURMAKTAN KAÇININ”

Tüm dünya genelinde etkisini sürdüren Covid-19’a yakalanan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşarak görevine başladı. Salgına yakalanan bazı insanların hastalığı ağır atlattığına dikkat çeken Yılmaz,  “Bildiğiniz üzere gündemimiz pandemi, vatandaşlarımız sosyal mesafeye dikkat etsin ve işleri olmadığı sürece kapalı ortamlarda bulunmasınlar. Vatandaşlarımız çarşıda, kapalı alanlarda ve marketlerdeki işlerini mümkün olduğu kadar kısa sürede bitirip kişisel yaşam alanlarına dönsünler. Covid-19 virüsüne yakalanan hastalarımız hastalığı çok hafif de geçirebiliyorlar çok ağırda geçirebiliyorlar, bu nedenle sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını vatandaşlarımızdan rica ediyorum” diye konuştu.

“Birçok sağlık personeli Covid-19’a yakalandı”

Düzce’de çok sayıda sağlık personelinin Covid-19’a yakalandığını ifade eden Yılmaz, “Biliyorsunuz, bu salgında en büyük risk grubunda bulunan sağlık personellerimiz. Düzce’de çok sayıda sağlık personeli Covid-19’a yakalandı. Covid 19’lu hastaları taşıyan ambulans şoförlerimiz oldu. Bu nedenle sağlık personeli ve şoför sıkıntısı yaşadık. Bu nedenle Düzce Belediye Başkanımız Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü ve İl Özel İdaresi Genel sekreterimizden şoför desteği için talepte bulunduk” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş  ARI

banner844
Yorumlar (4)
? 11 ay önce
Sistemden pozitif vaka silmek ?
adamın teki 11 ay önce
adamın biri oğluna sigara içme dermiş ama kendi içermiş! size bu illlet nasıl bulaştı? uyarılarınızın hangisini yapmadınız ya da gevşek davrandınız?
Duzceli 11 ay önce
Kolay gelsin Allah yardımcınız olsun.
Vatandaş 11 ay önce
Esnaf olarak söyledim kaç defa vürüs kapalı alanda bulaşıyor açık alanda bulaşmaz yeterki maske hijyen mesafeye dikkat edelim