banner851

banner614

KAR YAĞIŞI SONRASI TEPKİLERİN ODAĞINA YERLEŞMİŞTİ

Etkili olan yoğun kar yağışının ardından onlarca köye saatlerce elektrik verilemedi. Bu olayın ardından hedef tahtasına oturtulan SEDAŞ konu ile ilgili bir açıklama yapmazken, 18-21 Ocak tarihleri arasındaki planlı kesintilerin iptal edildiğini duyurdu.

banner619
Gündem 19.01.2021, 10:07
2190
KAR YAĞIŞI SONRASI TEPKİLERİN ODAĞINA YERLEŞMİŞTİ

Düzce’de 36 saat boyunca aralıksız şekilde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı merkez ve ilçelerdeki elektrik alt yapısını da olumsuz etkiledi. Bazı mahalle ve köylere saatlerce elektrik verilememesi vatandaşların tepkisine yol açtı.

SEDAŞ Çağrı Merkezi’ni arayan vatandaşlara ise otomatik mesaj dinletilirken, müşteri hizmetlerine bağlanmak imkansız hale geldi.

Normal zamanda da Düzce’nin pek çok bölgesinde yaşanan sık ve uzun kesintiler sebebiyle vatandaşların elektriksiz kalmaları bir yana evlerde bulunan elektronik eşyaların zara görmesine neden oluyordu.

Aynı sorunun yaşanmasından bıkan Düzceliler, alt yapısını son teknolojiyle güçlendirdiği yönünde açıklamalar yapan SEDAŞ’ın hizmet kalitesini bir kez daha sorguladı.

Yaşanan mağduriyetlerle ilgili herhangi bir açıklama yapmayan SEDAŞ, olumsuz hava şartları nedeniyle yeni bir karar alındığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Bölgemizde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle 18-21 Ocak arası tesis ve bakım çalışmaları için planlanan kesinti programı iptal edilmiştir” denildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (5)
Merkezden 9 ay önce
Elektirik bigün geciksn kesersinz saatlerce yeni doğan bebegimle sogukta kaldık bebegin bezini bile degiştiremedik soguktan kaç saat agladı bebegim aramadıgm yer kalmadı evde mum yok telefon ısıgıyla cocuga bakmaya çalıştık hakkımı helal etmiyorm elektirik sürekli zamlı geliyo haram olsun düZce hep sorumsuzdu zatn bile bile telefonun fişini cektiler yazıkk
Vatandaş 9 ay önce
Ne biliyonuzda konuşuyonuz, hizmet bedeli bilmem ne, alayını devlet alıyo.ne anlatıyonuz siz
HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAYAN Bİ 9 ay önce
SEDAŞ SİSTEMSEL AÇIDAN HİÇ BİR YENİLİK YAPMIYOR, HALEN DAHA 40 YILI AŞKIN ELEKTRİK DİREKLERİ MEVCUT, PARASAL AÇIDAN ÇOK FAZLA ÜCRET ALIYOR AMA HİZMET YOK
kalıcılı konutlu 9 ay önce
hakkımı helal etmiyorum .hizmet bedeli altında alınan bütün paralar haram zıkkım olsun
Teyyare 9 ay önce
Parayı alırken ınsanları soyarken iyi güzel arızada telefonu meşküle al cagrı merkezını engelle oh ne ala haram olsun