banner851

banner614

KARA NOKTALARDA KONTROL

Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşların emniyet kemeri takması için düzenlenen kampanyaların vatandaşlar üzerindeki etkisini ölçecek. Sivil ekipler kazaların çok yaşandığı bölgelerde araçları teker teker izleyecek, kaç araç sürücüsünün emniyet kemeri taktığını kontrol edecek.

banner619
Gündem 18.08.2013, 14:29
253
KARA NOKTALARDA KONTROL

EMNİYET'TEN, EMNİYET KEMERİ DENETİMİ

Trafik kazalarındaki yaralanma ve ölümleri yüzde kırk oranında azaltan emniyet kemeri takma konusunda sürücülerin samimiyeti ölçülecek. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları araştırmalar sonucunda sürücülerin çoğunlukla emniyet kemerlerini gördükleri anda taktıklarını ortaya çıkardı.

Emniyet kemeri konusunda, Emniyet Genel Müdürlüğü çeşitli kampanyalar ve reklam filmleri düzelerken bunların halk üzerindeki etkisini ölçecek. 81 ilde şehir içi ve şehirlerarası yollarda emniyet kemeri takma ölçümü yapılacak. 2 ay sürecek kontrollerde sivil ekipler trafiğin işlek ve kazaların çok yaşandığı bölgelerde araçları teker teker izleyerek kaç araç sürücüsünün emniyet kemeri taktığını kontrol edecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2013 'ün ik 5 ayında 109 bin 484 sürücü ve yayaya ceza yazarken fahri trafik müfettişleri ise 296 bin kişiye ceza yazdı.

Haber: M. YILMAZ

Yorumlar (0)