banner851

banner955

Karaca Deresinde İlk Kez Böyle Bir Çalışma Yapılıyor

Asar deresinin yılların pisliğinden kurtulmasından sonra sıra bu kez karaca deresine geldi. Gerçi Karaca deresindeki çalışmalar yol ihtiyacı nedeniyle başlatıldı ancak her ne sebeple olursa olsun güzel bir çalışma yapılıyor.

Gündem 13.06.2010, 14:43
190
Karaca Deresinde İlk Kez Böyle Bir Çalışma Yapılıyor

Yıllarca adeta bir çöplük halinde çevreye pis kokular yayan ve geceleri olan yollarından bile geçmenin tehlikeli olduğu bölgeler şimdi temizleniyor. Düzce-Akçakoca karayolu Karaca köprüsünden itibaren Karahacımusa mahallesine kadar olan kısımda önce devlet su işleri ekipleri dere boyunca yol açma çalışması yaptı. Bu çalışmayla derenin güney kısmında bulunan yolun yanı sıra derenin karşı tarafından da Karaca köprüsünden itibaren dere boyunca Sancaklar, Körpeşler ve Karahacımusa mahallesine kadar olan kısmına yapılacak olan yolun çalışmaları devam ediyor. Dere yatağında bulunan atıklar ve çöpler kaldırıldı ve dere yatağı hem derinleştiriliyor hem de genişletiliyor. Bir yandan sellere karşı tedbirler alınıyor bir yandan da yol yapılıyor.
Açılan yeni yolun hizmete girmesiyle birlikte çok sayıda mahalle ve köyün Çoban ve D-100 karayolu bağlantısı sağlanmış olacak. Derenin çevresinde oturan vatandaşlar 40 yıldır böyle bir çalışma görmediklerini emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız