banner614

“KARANTİNADAYIZ AMA SUYUMUZ YOK, ÇOK ZOR DURUMDAYIZ”

banner619

Koronavirüs salgınının zirve yapmasının ardından alınan kısıtlama kararlarının ardından Düzceliler vakitlerinin büyük bir çoğunluğunu evlerinde geçirmeye başladı. Hayatı tehdit eden virüs nedeniyle evlerine kapanan vatandaşlar bu kez de susuzluk sorunuyla yüzleşmek zorunda kaldı. Hem hijyen hem de insan yaşamı için en temel ihtiyaç olan suların olmaması vatandaşları zor durumda bıraktı.

Gündem 06.12.2020, 16:30 06.12.2020, 16:44
6257
banner785

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele amacıyla getirilen yeni tedbir ve kısıtlama kararlarının ardından Düzceliler evlerine kapandı. Vakitlerinin birçoğunu evlerinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlar geçtiğimiz yaz başından bu yana Düzce Merkez’deki mahallelerde yaşanan susuzluk problemiyle bir kez daha yüzleşmek zorunda kaldı.

Atılan tüm adımlara rağmen bir türlü kalıcı ve etkin bir çözüm bulunamayan Düzce’nin su sorunu nedeniyle Öncü Haber Merkezi’ne ve 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na farklı mahallelerden vatandaşlar akmayan musluklarının videolarını ulaştırarak duruma isyan etmeye devam ediyor.

Son olarak Çay Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar gün boyu yoğun şekilde Öncü Haber’e ulaşarak günlerdir süregelen susuzluk probleminden yakındı. Üstelik vatandaşların iddialara göre Düzce Belediyesi’ni arayarak durumu bildirmelerine rağmen her seferinde farklı bir bahane cevabı aldılar.

Kronik hale gelen sorun nedeniyle zor günler yaşadıklarını söyleyen ve koronavirüs nedeniyle 1 haftadır evinde karantina altında olan bir vatandaş, “Çay Mahallesi’nde oturuyorum. 1 haftadır evde karantinadayız ailecek. Sağlık Bakanlığı'ndan temizlik hakkında uyarılarına rağmen her gün su kesintisi yaşıyoruz. Çok zor durumdayız. Yetkilileri aradığımızda ise her seferinde başka türlü bahaneler buluyorlar” sözleriyle belediyeye soruna çözüm bulma çağrısı yaptı.

Su sorunu nedeniyle yaz başından beri susuzluk çektiklerini belirten başka bir vatandaş ise, “Çay Mahallesi’nde oturuyorum. Sular sık sık kesiliyor. Geldiğinde ise çok az akıyor. Belediyeyi defalarca kez aramamıza rağmen her seferinde yok boruda patlak var yok değiştiriyoruz diye bizi oyalıyorlar. Artık buramıza kadar geldi” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (34)
Mehmet 2 ay önce
5 aydır Aziziye mahallesi deyim su yok basıc sıfır ust katlara su gelmiyor 1 aftadırda su hic gelmiyor bu astalıkta bari yapmayın buna bicare bulun lutfen ya yeter artık bıktık susuzluktan
MAĞDUR 2 ay önce
Asıl dikkatimi çeken belediye başkanı pardon bakanı çıkıpda düzceliye su sıkıntısınj çözmek için uğraşıyoz bişeyler yapıyoz demiyor diyemiyor çünkü onun işi boş işlerle antik kent kazı yapmak tribünlere oynamak vatandaşın evinde su varmış yokmuş çoktada tınnn edasında yazıklar olsun dağ başına çevirdiniz düzceyi su yok kirli hava çok
Duyarlı 2 ay önce
Musluklardan çamur akıyor,su da ağır bir koku var,Düzce bu sene niye böyle? Hava kirliliğide cabası...
kast 37 2 ay önce
nusrettin de de aynıüst katlara gelmiyor
Muzaffer 2 ay önce
Suyu verdik İstanbula.Bugünler hiç aklımıza gelmedi.
Kanil 2 ay önce
Acaba belediyenin suyudami aynı
İlhan DURU 2 ay önce
Aziziye Mahallesi İstanbul Caddesinde şuanda (pazartesi) su kesintisi var. Sularımız kesik.
Beyciler 2 ay önce
Vtnds belediye sınıfta kaldı suyun bol olan gerek fiziki gerek cografi bolgesinde yaşarken sususuz hazir elimizdekini iskiye verdiler istanbul susuz kalack diye sıkıntıyı biz cekiyorz HELAL DÜZCE BELEDIYESI DEVAM BÖYLE SECIM ZAMANI YINE GELIR EGER AKILLANDILARSA...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif kar yağışlı