banner851

banner614

KARAYOLLARI YETKİLİ MERCİİ DEĞİL!

banner619

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz Karayolları Genel Müdürlüğü haritasında Yedigöller Milli Parkı'nın Düzce sınırları içerisinde yer alması ile ilgili haberimiz Bolu'da ses getirdi. AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Karayolları Genel Müdürlüğünün coğrafi sınırların belirlenmesinde yetkili mercii olmadığını belirterek, “Türkiye’ye malolmuş Yedigöller için de böyle bir durumun söz konusu olamaz” dedi.

banner846
Gündem 01.05.2012, 13:29
214
KARAYOLLARI YETKİLİ MERCİİ DEĞİL!
banner844

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 1 Ocak 2012 tarihinde yayınlanan haritada Yedigöller Milli Parkı Düzce sınırları içerisinde gösterildi. Eski haritada Yedigöller Milli Parkı, Bolu il sınırları içerisinde görülürken, yeni haritada Yedigöller’in Düzce sınırları içinde gösterilmesi iki il arasında yıllardır devam eden sınır tartışmalarını birkez daha ateşledi.
 
Boluexpres gazetesine açıklama yapan AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun, gerçekleşen bu olayda yanlışlık olduğunu belirterek kesin ve net bir resmi açıklamayı çarşamba günü yapacağını bildirdi.
 
Karayolları Genel Müdürlüğünün coğrafi sınırların belirlenmesinde yetkili mercii olmadığının altını çizen Ercoşkun, yayla ve köy sınırlarının bile yetkili organlarca belirlendiğini ve Türkiye’ye malolmuş Yedigöller için de böyle bir durumun söz konusu olamayacağını ifade etti. 
 

Yorumlar (0)