banner851

banner955

Karslıoğlu " Hedeflerimiz Gerçekleşti"

Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, konsey olarak hedeflerin gerçekleştiğini söyleyerek, lisanslı depolamaya geçilerek sorunların çözüleceğini belirtti.

Gündem 28.10.2009, 18:02
199
Karslıoğlu

Düzce Merkez ve Kaynaşlı’nın fındık destek alanlarına dahil edilmesi kararının açıklanmasının ardından konuyla ilgili görüşlerini aktaran Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu ve Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, “ Temmuz ayında değiştirilen fındık politikası ile fındık serbest piyasaya bırakıldı. Bakanlar Kurulunun kararı ile 750 rakımın altında kalan yerler ve yüzde 6 eğimin altında kalan ruhsatlı yerlerde desteklemeye dahil edildi. Buna göre 750 rakamın üstü ve yüzde 6 eğimin üstü hazine arazisi olmayan alanlar da faydalanabilecek “dedi.

Alınan kararların ve değişikliklerin özellikle Düzce, Samsun ve Sakarya’yı ilgilendirdiğini belirten Karslıoğlu, “ Fındıkta arz fazlası olduğu için fındık stratejisinde değişikliğe gidildi. Şu anda son şeklini aldı. Sadece fındıkta arz fazlası olduğu yıllarda lisanslı depoculuk faaliyetlerine geçilmesi gerekiyor. Fındıkta son olarak lisanslı depolamaya geçilerek sorunun tamamen çözülmesi gerekiyor. 2010 yılı içinde devletin lisanslı depoculuğa destek vermesini bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
12
açık