banner615

banner614

banner701

KARTPOSTALLIK MANZARALAR

banner619

Özellikle sonbahar aylarında Düzce'den çok sayıda vatandaşın yolunu tuttuğu Yedigöller Milli Parkı'nda gündüz kadar gece de kartpostallık manzaralar ortaya çıkıyor.

Gündem 23.11.2019, 10:10 23.11.2019, 10:25
2048
KARTPOSTALLIK MANZARALAR
banner785

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Yedigöller Milli Parkı'nda gece yıldızlar eşliğinde göle vuran ışıklar seyrine doyumsuz görüntüler oluşturdu.

Yedigöller Milli Parkı
Batı Karadeniz Bölgesi’nde Düzce'ye 86 km. mesafede yer alıyor. Havza kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye 1500 m. mesafede sıralanmış 7 gölden oluşuyor.


Milli park içindeki “Köyyeri” mevkiinde yeni Bizans dönemine ait bulunan kalıntılardan, eski dönemlerde bölgenin bir yerleşim yeri olduğu anlaşılıyor. Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl bulunurken, bu göller aralarında 100 m. yükselti farkı bulunan iki plato üzerinde yer alıyor.Yedigöller Milli Parkı bilimsel inceleme ve araştırmalar için de kuvvetli bir altyapıya sahip. Çok sayıda bitki türünü içeren milli park, yurdumuzun en güzel, karışık doğal ormanları bulunuyor. Milli Park sahasında 100’ün üzerinde kuş türü tespit edilen Yedigöller Milli Parkı tam bir doğa cenneti olarak kabul ediliyor. Ziyarete en uygun zamanı nisan-kasım ayları olan Milli Park içinde bulunan 18 üniteden oluşan toplam 72 yataklı bungalov evlerde konaklama ve restoran hizmeti veriliyor.

Yorumlar (1)
Efteni 1 yıl önce
Duzcenin reklamını bu kadar yapmadınız. Yöneticilere baski yapin efteni konuralp akçakoca turizme kazandirilsin yaz kış dolsun
parçalı az bulutlu